Down and Out

“Potetovaný a hriešny” – tak by ho opísala Savannah.

18520167

Názov : Down and Out

Autor : Kelley R. Martin 

Rok vydania v originálnom jazyku : 2014

Žáner : new adult, contemporary (súčasné), romantické

Séria : Knockout Love

Diel : 1.

“Are you sure you’ve never wooed a girl before? You’re very good at it.” “I’m not trying to woo you. I’m trying to ruin you for all others.”

Savannah Ryan je dievča, ktoré celý svoj život prechádza od jednej rodiny k druhej a hneď ako má osemnásť, je vykopnutá na ulicu. Pre svoju situáciu je nútená prijať veľmi zlú prácu a prespávať vo svojom ledva fungujúcom aute. Declan Whitmore je pouličný bojovník, vlastní telocvičňu a všetci ho môžu opísať ako arogantného blbca hneď po prvom stretnutí s ním, keď sa uňho Savannah uchádza o prácu. No Declan si svoju povesť napraví, keď uvidí, že Savannah prespáva v aute a nechá ju bývať u seba v byte. A to nikdy neveští nič dobré, však?

Dobre, viem, že to možno znie ako neskutočné klišé. Dievča je v núdzi a príde chlapec na bielom koni a zachráni ju. Okej, je to veľké klišé. Dosť veľa ľuďom (ku ktorým patrím aj ja) to však vôbec nevadí a milujú čítať aj takéto romantické knihy.

Teda pre tých, ktorí presne takéto veci milujú túto knihu vrelo odporúčam, pretože keď sa vám páči postava zraniteľného dievčaťa a silného, sexy chalana so zlatým srdcom, určite neoľutujete a táto kniha vás musí osloviť.

Vo mne osobne vyvolala rôzne pocity, no len tie dobré. Autorka do toho musela dať naozaj veľa, keďže som jednotlivé časti príbehu prežívala akoby sa diali mne. Tiež, miera erotických scén (čo si nahovárame, pár ich tam predsa musí byť), scén romantických či srdcervúcich tam bola veľmi dobre odhadnutá, aspoň na mňa.

A je tu čas na citáty, ale varujem vás, neroztopte sa!

„Na živobitie si zarábam päsťami, no nikto ma nemôže zraniť viac ako ty. Nikto ma nedokáže tak rozorvať a vyraziť dych z pľúc ako keď mi ty zasadíš úder.“

„Pekné balenie dokáže zamaskovať všetky druhy škaredého.“

„Kým som nažive a dýcham, si moja. Nezáleží na tom, koľko bude medzi nami kilometrov alebo koľko času ubehne. Nikdy na teba nepomyslím inak ako moje dievča.“

Takže, čas na hodnotenie : Keďže som túto knihu veľmi milovala a naozaj si užívala čítať ju, dávam jej 9,2/10.

Evi

 A keďže som to čítala aj ja, tiež by som sa k tomu vyjadrila… Bolo to jedno veľké klišé, dej predvídateľný ale s pár prekvapivo dobrými časťami (hlavne na konci) a preto to hodnotenie nebude 3… Ale 4,7/10

Pepa

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.