Závislá od nákupov

Kedy je to už naozaj závislosť, nie len záľuba?

9416

Názov: Confessions of Shopaholic/ Závislá od nákupov

Autor: Sophie Kinsella

Rok vydania v originálnom jazyku: 2003

Žáner: ženské, súčasné, humorné

Séria: Shopaholic

Diel: 1.

“Životné pravidlo. Ak sa obťažuješ pýtať sa na radu, obťažuj sa aj vypočuť si ju”

Becky Bloomwoodová, či si to prizná, alebo nie, je shopaholička. A navyše je momentálne celkom v probléme. Pracuje v práci, kde robiť nechce a nebaví ju a navyše je v dlhoch.

Shopaholic je pomerne vtipná kniha a séria. Je to také letné čítanie, niekde, keď sa opaľujete a popri tom si čítate, tak toto je kniha presne na tie chvíle.

Nebudem sa tentoraz venovať deju ale postavám.
Rebecca alebo Becky by sa dala považovať za bežnú ženu. Nie je ničím výnimočná, až na to, že rada nakupuje. A hlavne veľa.

No a potom je tu Luke. Luke je pomerne odmeraný šéf Brandon Communications a navyše má priateľku. Inak je vraj pomerne atraktívny. A čo je takmer rovnako dôležité, je bohatý.

Takže asi tušíte, o čo čiastočne pôjde v knihe. Ja sa vrátim k tým nákupom. Ja viem, že je shopaholička, a že ona si to neprizná. Celkom dobre sa čítalo aj jej básnenie nad oblečením a tak. No ale po čase, keď bola v dlhoch A POKRAČOVALA V NÁKUPOCH, tak sa mi chcelo až plakať. Čo keby jednoducho prestala? Ach… Ale to samozrejme k tej knihe patrí.

Žiadaným ozvláštnením knihy bola aj mailová a poštová komunikácia na začiatku každej kapitoly.

“Povedali, že som pre nich hodnotná klientka, teraz mi posielajú nenávistnú poštu.”
“Všetci sa bezo mňa posúvajú ďalej v svete, ktorému nerozumiem.”
“Nakupovanie je vlastne veľmi podobné obrábaniu poľa. Nemôžeš si stále kupovať rovnaké veci, musíte v tom mať trochu rôznorodosti. Inak vás to začne nudiť a prestanete si to užívať.”

Na stupnici od 1-10 by táto kniha dostala 8,2/10

Pepa

Myslím, že môžem povedať, že som ešte nikdy nečítala knihu, ktorej hlavná hrdinka bola tak hlúpa, naivná a závislá od nákupov ako Becky Bloomwoodová. Má veľmi veľké dlhy, no aj tak nakupuje, kúpi si pár lístkov do lotérie a hneď si myslí, že vyhrá a plánuje, čo si za peniaze kúpi, vymýšľa si trápne výhovorky, celkovo jej nedochádzajú podstatné veci a hlavne, každý jej monológ je o oblečení, šperkoch, či peniazoch.

Vie však veľmi dobre predstierať. Nikto nevie o jej dlhoch a ona o nich nechce nikomu povedať. Tiež sa tvári, že je veľký finančný expert, čo teda nie je. Čím viac sa vyhovára, tým viac sa zamotáva do jej klamstiev a asi v polovici knihy začne byť celý ten príbeh veľmi vtipný. Najskôr ma jej povaha a závislosť rozčuľovala, no neskôr som si všimla, že situácie, do ktorých sa dostáva sú hrozne smiešne a primitívne a na konci knihy som sa do nej dokázala aj vžiť.

Táto jej myšlienka ma úplne dostala:

“Anyway, how can she be so obsessed with a pair of jeans?” – pomyslela si Becky, naša shopaholička.

Najprv som si myslela, že knihu dočítam nasilu, no keďže ma začala celkom baviť, dávam jej 5/10.

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

One thought on “Závislá od nákupov

  1. […] Odporúčané priateľom: Confessions of a Shopaholic – knihu mi už veľmi dlho odporúčala Pepa, takže vďaka našej challenge jej konečne vyhoviem a zistím, či je naozaj tak dobrá ako ju ospevuje.                                Prečítané dňa: 27.1.2016                                     Recenzia: Závislá od nákupov […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.