Skrotený (3)

Zamilovaný hráč a skeptické dievča. Nech sa páči.

18279145

Názov : Skrotený

Autor : Emma Chase 

Rok vydania v originálnom jazyku : 2014

Žáner : young adult, romantické

Séria : Tangled

Diel : 3.

“To really love another person, you have to know them—their quirks, their dreams, what pisses them off and makes them smile, their strengths, weaknesses, and flaws.”

Dievča stretne hráča. Zamilujú sa do seba a hráč sa zmení. Znie vám to povedome? Áno, viem, že na vás znovu idem s mojimi klišé knihami, no Emma Chase ani tentokrát nesklamala, určite mi po prečítaní dáte za pravdu.

Kniha je o Matthewovi, Drewovom kamarátovi a o Dee, najlepšej kamarátke Kate. Dee si myslí, že každý chlap je rovnaký a ide mu len o sex. Keď stretne Matthewa, najprv tomu tak z jeho strany naozaj je a ani Dee o ňom nemá najlepšiu mienku, no ako sa postupne spoznávajú, zisťujú, že ich puto tvorené túžbou po sexe možno nie je také povrchné ako si mysleli.

Prvé, čo sa mi naozaj páči je, že postavy v knihe už poznáme, a že sa s nimi skrátka nemusím veľmi zoznamovať.

Ďalšia vec, ktorú musím spomenúť je, že je písaná z Matthewovho pohľadu. Čo viac sme si mohli priať? Emma Chase dokáže tak dobre opísať myšlienky chlapa, až sa niekedy čudujem.

V neposlednom rade je tu samozrejme kvalita knihy. Ľudia, štýl jej písania je tak pútavý a jej schopnosť opísať pocity postáv ma dokáže priviesť do sĺz, či zimomriavok, to mi hádam dáte za pravdu.

Táto kniha vám určite príde vhod keď si chcete oddýchnuť a vtiahne vás do jednoduchého, no veľmi pekne opísaného deja. Ak teda hľadáte pohodovú knihu, pri ktorej netreba veľmi rozmýšľať a máte radi nie veľmi slušné vyjadrovanie sa a samozrejme scénky istého druhu, neváhajte!

Citáty pre vás:

„Pretože najlepšia časť cesty nie je prísť do cieľa. Sú to všetky tie bláznivé veci, čo sa stanú počas nej.“

„Život je krátka, divoká jazda. Nesnaž sa dupať na brzdy, nikdy ju neanalyzuj alebo sa ju snaž kontrolovať. Ak máš šťastie, ako ja, nájdeš si niekoho dokonalého, ktorý bude počas nej vedľa teba sedieť a držať ťa za ruku cez každý výmoľ, každý zdar či nezdar.“

„Láska je keď nám chýba niekoho ranný dych. Keď si myslíme, že je niekto nádherný i s červeným nosom a vtáčím hniezdom na hlave. Láska nie je znášať niekoho i napriek jeho chybám – je to to, že ho kvôli nim zbožňujeme.“

A hodnotenie : 9,1/10.

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.