Anjeli a démoni (1)

Návrat iluminátov na svet!

960

Názov: Anjeli a démoni

Autor: Dan Brown

Rok vydania v originálnom jazyku: 2000

Žáner: záhadné, thriller, konšpiračné, dobrodružné, krimi

Séria: Robert Langdon

Diel: 1.

“Bolesť je súčasťou dospievania. Tak sa učíme.”

Robert Langdon je univerzitný profesor, preto je právom zaskočený, keď ho o pomoc požiada známy CERN a o čo prekvapujúcejšie je, že ide o iluminátov. Takto sa začína zbesilá naháňačka o záchranu kardinálov ako aj celého Vatikánu.

Áno, dobre čítate. Napriek populárnemu presvedčeniu, táto séria nezačína knihou Da Vinciho kód. Túto sériu, totiž, Da Vinciho kód, som u nás doma videla odnepamäti. Samozrejme, vtedy ma najprv upútal vitruviánsky muž na obálke, tie línie, čiary a tak. No rodičia mi vždy hovorili, že je to veľmi komplikované a že mám ešte čas. Napriek tomu som veľakrát videla film, čo som považovala vždy za chybu, lebo hneď pri čítaní som si predstavila ako vyzerali v knihe. A čakala som, kedy sa dostaneme k tej časti, ktorú som videla vo filme… A ktorá tam potom ani nebola.

Ale späť k deju.

Kniha to bola dlhá, veľmi dlhá. Rozhodne to nie je čítanie pre ľudí, ktorí sú proti konšpiráciám ani pre silne nábožensky založených ľudí, ktorí sa nevedia odosobniť. Tiež neodporúčam nevytrvalým čitateľom, lebo je tam veľa myšlienok a dosť histórie.

Robert Langdon je pomerne realistický hrdina, ktorý má svoje chyby, obavy. Ale je inteligentný, ako je už na univerzitného profesora treba. Treba podotknúť, že v knihe sa trochu striedajú rozprávači a že kniha je vhodná pre vyspelých čitateľov.

„I technika, která slibovala, že nás sjednotí, nás rozděluje. Každý z nás je dnes elektronicky spojený s celým světem, a přesto se cítíme naprosto osamělí.”
“-Takže víra je cosi náhodného?
-To sotva. Víra je univerzální. Specifické metody pro její pochopení jsou však libovolné. Někteří z nás se modlí k Ježíši, jiní konají pouťdo Mekky, někteří z nás studují částice uvnitř atomu. Nakonec všichni hledáme pravdu – tu, která je větší než my sami.“

Na stupnici od 1-10 by táto kniha dostala 9,2/10.

Pepa

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

One thought on “Anjeli a démoni (1)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.