Hraj férovo (3)

Láska je ako tanec – je to skrytá reč duše.

17971932

Názov: Hraj férovo

Autor: Emma Hart 

Rok vydania v originálnom jazyku: 2014

Žáner: young adult, romantické

Séria: The Game

Diel: 3.

“There’s nothing more perfect than imperfection.”

Abbi Jenkins je najlepšia kamarátka Maddie (ktorú už poznáme z jednotky), ktorá si niečo začala s Maddiiným bratom Pearcom a skončila kvôli nemu v ústave pre duševne chorých s depresiami. Blake Smith tiež nemá najkrajšiu minulosť a keď sa s Abbi stretnú (po tom ako ju prepustia) na tanečnom kurze pripravujúcom ich na skúšky na najprestížnejšiu zo škôl – Juilliard, preskočí medzi nimi iskra.

Každá kniha v tejto sérii je o niečom inom, o niekom inom a pritom tam nie je veľa nových ľudí, čo sa mi dosť páči. Nemusíme sa veľmi zoznamovať s novými postavami a pritom je v knihe obsiahnutý úplne nový vzťah.

Veľmi sa mi páčilo to, že boli tanečníci. Emma Hart úžasne opísala všetko okolo ich pohybov a to ako sa pri tom cítili a i keď inokedy nemám rada knihy o tanečníkoch, či už len knihy o umelecky nadaných ľuďoch, tu to bolo potrebné. Tiež si myslím, že autori smutných kníh musia vedieť vyvážiť počet smutných no i šťastných momentov, aby čitatelia po prečítaní stále len neplakali alebo tak a Emme Hart sa to fakt podarilo.

Hraj férovo (čo je mimochodom preložené úplne zle) je kniha, ktorá vo mne vyvolala kopu pocitov. Veľmi sa ma dotkla a dokonale som si dokázala všetko predstaviť. Myslím, že teraz trochu viac rozumiem ľuďom v depresii, no i tomu ako sa iní okolo nich cítia.

Kniha mi toho skrátka veľa dala a som rada, že som ju čítala. Mimochodom čítala sa veľmi rýchlo a dobre a aby som vás navnadila, tu je citát:

 “Forgetting isn’t the key to moving on. Remembering is, because only once we’ve remembered can we forget.”

A hodnotenie: 9,2/10

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.