Klub záhad

Séria plná tajomstiev, ktorá vás bezpochyby nadchne – ak ste deti.

51m9stW6NVL._SX329_BO1,204,203,200_

Názov: Klub záhad

Autor: Thomas Brezina

Rok vydania v originálnom jazyku: 1998-2002

Žáner: dobrodružné, detektívne, mysteriózne, pre deti

Séria: Klub záhad

Diel: 1-22

Jupiter (13) býva so svojím otcom zaoberajúcim sa nadprirodzenými javmi starom zámku a spolu s Viki (takmer 13) a Nickom (11), jeho sesternicou a bratrancom, tvoria detektívny tím Klub záhad a v pivnici zámku prichádzajú na koreň rôznym tajuplným javom.

Keď som bola malá, bola som touto sériou absolútne posadnutá vďaka autorovmu pútavému štýlu písania a úžasne premysleným záhadám, no keď som si nedávno znovu prečítala jeden diel, zistila som, že ako dievčaťu na strednej škole mi knihy už nemajú čo ponúknuť.

Milovala som nakreslené obrázky či magickú superlupu, ktorá bola priložená ku každej knihe. a pomáhala nám odhaľovať tajomstvá, ale teraz som si uvedomila, že príbehy ma už tak nezaujímajú a sú na môj vek dosť plytké.

ALE aby ste si nemysleli, že budem iba kritizovať, knihy majú na konci každej kapitoly otázku, ktorá ukáže ako pozorne čítate a pozeráte obrázky a na konci každej časti sú vtipy, či otázky na pravdu alebo lož. A tiež celú knihu zbierate body za správne odpovede na otázky a na konci si ich môžete zaznačiť do stupnice. Magickou superlupou odhaľujete skryté obrázky a odpovede.

Túto sériu veľmi odporúčam dievčatám aj chlapcom pod 13 rokov, kde máte naozaj veľkú šancu, že vás to bude baviť. Určite si dobre precvičíte pamäť i všímavosť a navyše odhalíte skvelé tajomstvá.

Knihy vôbec nie sú dlhé, jedna sa dá prečítať za polhodinu.

A moje hodnotenie.. som už síce väčšia a teraz by ma séria nezaujala, no vďaka veľmi dobrým spomienkam na ňu z detstva jej dám 7/10.

Evi

Tejto sérii som v mojom detstve dala šancu aj ja. A už ako malá som si uvedomila pár vecí. Ako oddaná čitateľka Troch pátračov ma doteraz hnevá to plagiátorstvo, že jeden z nich sa volá Jupiter… Akože, pardon? Jupiter bol hlavou Troch pátračov, trochu originality prosím. A tiež v porovnaní s Tromi pátračmi bola táto séria naozaj slabá a detinská ešte aj pre moje asi 10 ročné ja. V detstve, a teraz to meniť nebudem, by som túto sériu hodnotila asi 4,8/10.

Pepa

2 thoughts on “Klub záhad

  1. Asi pred týždňom som si dala taký throwback do detstva a prečítala pár dielov.. TO BOLO STRAŠNÉ!!! A veľmi som ublížila aj môjmu detskému ja. Škoda, predtým to bola lepšia séria 😀

    Páči sa mi

  2. […] Autor knihy z inej ako anglicky hovoriacej krajiny: Klub záhad (Zombi z jaskyne) – na túto knihu sa celkom teším, pretože Klub záhad tvorí veľkú časť môjho detstva. Keď som bola malá, veľmi rada som čítala túto sériu a doma mám aspoň 15 častí. Dúfam teda, že ma Thomas Brezina bude baviť i keď som už vyrástla..                                      Prečítané dňa: 1.1.2016                                   Recenzia: Klub záhad […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.