Láska na dvoch kolesách

Zamilovala sa do bikera.

l150268

Názov: Láska na dvoch kolesách

Autor: Enja Rúčková

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: YA, romantické

Séria: žiadna

“Túžila po úprimnej láske, po nežnostiach a spriaznenej duši, ktorá by videla aj niečo viac, ako len jej peknú tváričku.”

Karin študuje v Trnave, avšak pohľad na roviny ju vyčerpáva a preto sa pravidelne vracia na rodný Liptov. Počas jedného plávania ju postihne kŕč, a vtedy sa zoznámi s tmavým chalanom- Alexom. Ten jej učaruje, no zdá sa, že on ju neustále len odmieta…

Klasický príbeh od Rúčkovej, ktoré som čítala od asi 12 rokov, podľa toho, ktorý ako vyšiel. V tom čase ma to celkom bavilo, ale ako sa dostávam do tej správnej vekovej kategórie, ktorá by toto mala čítať, prestáva sa mi to čoraz viac páčiť, prepáčte.

Začnime s jazykom, to je dosť podstatné. Rúčková sa snaží napodobniť súčasný jazyk teenagerov. A, hoci mi je to ľúto, nejde jej to. A to veľmi. Celé to vlastne vôbec nevyzerá prirodzene. To po prvé. A áno, ja chápem, že žijeme na Slovensku a preto poslovenčujeme čo príde, ale písať Džula a (v inom diele) Džony a (ešte v tomto) bajker a palp fikšn. Asi vás sklamem, ale súčasný teenager vie správne prečítať anglické výrazy.

No a teraz k postavám.

Karina je typická naivka, ktorá by chcela upútať Alexovu pozornosť, ale ona (straaašne blbé) púta pozornosť len každého iného. No a Alex si na ňu samozrejme vytvorí zlý názor, hoci ju pozná… Počkať, vlastne o nej nič poriadne nevie:

“Neprekvapilo by ma, keby som sa dozvedel, že si zohrievala posteľ väčšine z tých tvojich podarených kamošov. Zrejme sa rada hráš na nedosiahnuteľnú. Pradieš ako mačka, dráždivo sa vlníš, si samý úsmev a z každého tvojho pohybu vyžaruje sex, ale keď dôjde na vec, spustíš prenikavý krik a vystrčíš pazúry.”

Alex je samozrejme nedosiahnuteľný a odtiahnutý a ani jeden z nich asi nevie, čo chce.

Spomínala som, že Karin je naivka? Tu je ukážka:

“A za ním divoká, strašidelná hora. Zaumienila si, že sa s Harrym (psom) po nej trochu prejde.”

A ešte že je pomerne trápna?

“Rozhodla sa, že už nepovie ani slovo. Alexa predsa nemôžu zaujímať jej trápne citové výlevy.”

“Spomenula si na jeho neuveriteľne tmavé oči. Na prvý pohľad nebol vyslovene krásavec, no na ten druhý ju začal zaujímať.”

A Alex vie už pri druhom či treťom stretnutí, že sú rovnakí:

“Ale cítiš to, nie? Cítiš, že sme rovnakí…”

Čo sa knihe ale nedá uprieť, napriek tejto všetkej negatívnej kritike je, že sa pomerne dobre a ľahko číta, dobre sa dostanete do deja a.. No, ak si chcete dobre oddýchnuť pri nejakej priemernej knihe, toto je ono.

A teraz k hodnoteniu… Teraz by som knihu hodnotila negatívne, ale vzhľadom na moje ja asi pred 2 rokmi, trošku to okresám. Na stupnici od 1-10 kniha dostane 5,8/10.

Pepa

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

One thought on “Láska na dvoch kolesách

  1. […] Slovenský alebo český autor: Láska na dvoch kolesách- rereading- Enja Rúčková je jedna z mála autoriek, ktoré celkom rada čítam a toto je jedna z mojich obľúbených.   Prečítané dňa: 3.1.2016                      Recenzia: Láska na dvoch kolesách […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.