Real Ugly

Rocker a rockerka… Ona pred ním skrýva niečo, na čo si on nedokáže spomenúť

17869239

Názov: Real Ugly

Autor: C.M.Stunich

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: YA, romantické, hudobné

Séria: Hard Rock Roots

Diel: 1.

“A chyba, ktorú spravíte dvakrát už vlastne nie je chybou.”

Naomi Know neznáša Turnera Campbella. Neznáša ho kvôli minulosti. Ale nedokáže mu odolať. Turner neznáša Naomi, je to strašná krava. Ale priťahuje ho.

….

Tak si to zhrňme. Kniha o rockeroch. Rocková hudba. Môj prvý dojem? Áááááááááááááno, konečne, konečne kniha o dobrej hudbe, konečne niečo, čo budem chápať.

No, alebo ani nie.

Urobme si zoznam chýb (mojich a ich):

  1. Čítala som preklad. Chyba? Veľká. Mala som to radšej čítať v pôvodnom znení.
  2. Videla som návrh na postavy. Poznáte to, keď niekto píše recenziu (alebo aj anotáciu v tejto dobe) a hodia tam akési fotky, ktoré by mohli byť postavami. A tuto… Ako Naomi dali úžasnú- ÚŽASNÚ Taylor Momsen a ako Turnera dali skvelého- SKVELÉHO Matta Shadowsa. Prosím, prosím než si to prečítate, nájdite si ich, ich kapely a vypočujte si ich skvelé hlasy… No a tak ma znechutilo, že nejaký amatér dá týmto nanajvýš priemerným postavám výzor týchto dvoch skvelých spevákov.
  3. Bolo to prehnané. Dobre, ja viem, rockeri (a nielen tí, buďme úprimní) veľa pijú, fajčia, drogujú a prespávajú sa svojou fanbase. No ale toto? To bolo trochu príliš a odrádza to zároveň túto generáciu od tak úžasnej hudby… Totiž, mala by som dúfať, že ich to odrádza a nie láka.
  4. Autorka to prehnala ešte inak. Dobre, zhrnuli sme si “materiálne” neresti rockerov. Áno, rockeri nadávajú. A vrátime sa aj k tomu prespávaniu sa fanúšičkami. Ale najprv nadávanie. Ešte raz- rockeri nadávajú ALE TOĽKOTO? TAKTO? Nie, zase toto nie. A prespávanie sa. Až toľko? Vážne, bolo to nutné? A celé to sexuálne napätie medzi postavami. Vlastne počkajte, to je iná kapitola….

Tá iná kapitola. Že o čom bola táto kniha. Ona pred ním niečo skrýva, on to chce zistiť, on s ňou ale najprv chce spať, čo nechce ona a potom jemu sa vlastne začne páčiť jej vlastne-len-agresívna osobnosť. Ale ona stále len niečo skrýva a tak sa od neho odťahuje…. Alebo aspoň kým jej to jej nevybúrené hormóny dovolia. A moment, je tu “kamarát”, ktorý by sa o ňu tiež snažil, keby na to mal. No a “kamarátka” tyranka.

No a práve som vám ušetrila asi 2 hodiny čítania, krútenia hlavou.

Vlastne, našli sa tam aj celkom dobré vety:

“Jestli se chystám vyhrát túto holku, budu muset použít jiný přístup. Styl Turnera Campbella je líp vybaven pro shromáždění fanynek.”

To je asi tak ukážka jeho osobnosti.

“Protože jednou, když se zamiluješ, skutečně zamiluješ, tak hluboko, že budeš cítit, že se v tom topíš, nikdy nebudeš schopný najít náhradu.”

Múdrosť vlastne nepodstatnej osoby.

Knihu by som hodnotila asi 3/10. (To preto, že… rock forever, my friends!!)

Pepa

3 thoughts on “Real Ugly

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.