Tři slepé myšky

Traja Vietnamci zavraždení,  podozrivý je zjavný… Alebo nie?

1349134

Názov: Tři slepé myšky

Autor: Ed McBain

Rok vydania v originálnom jazyku: 1990

Žáner: Detektívne, krimi, právnické, záhadné

Séria: Matthew Hope

Diel 9.

Nový prípad pre právnika Matthewa Hopea. Boli obzvlášť odporným spôsobom zavraždení 3 Vietnamci, ktorí len “chvíľu” predtým boli oslobodení od obvinenia zo znásilnenia ženy- pani Leedsovej. Peňaženka pána Leedsa sa našla na mieste činu, a tak je to jasné. Alebo nie? Matthew Hope je presvedčený, že Stephen Leeds je nevinný, preto sa ho rozhodne obhajovať a prípade zistiť pravdu.

Na začiatok by som povedala dve veci. Po prvé, je mi veľmi ľúto, že som najprv prečítala 9. diel, ale práve táto kniha sa mi hodila do Reading Challenge January 2016, a tak to asi dodatočne budem musieť dočítať všetko. Po druhé, o tejto knihe sa toho veľa povedať nedá. Nebudem vám sem dávať ani citáty, pretože by som asi odhalila dej knihy, dôležitú zápletku, alebo čokoľvek iné.

Čo je dôležité, táto séria sa dá čítať aj bez správneho poradia. Čo je vlastne ešte dôležitejšie, kniha sa veľmi dobre čítala, dej ma pomerne rýchlo vtiahol až na (pre mňa) zbytočné dlhšie opisy miest a ľudí, aj keď možno k vyriešeniu prípadu to bolo asi potrebné. To už asi nezistíme.

Takže na koniec tejto nezvykle krátkej recenzie by som povedala, že táto séria mi rozhodne stojí za to, aby som si ju raz prečítala celú, preto by som to rada odporučila všetkým čitateľom, bez ohľadu na pohlavie a s jedinou výnimkou veku staršieho ako 15 rokov (niekoľko dosť nevhodných scén).

Knihu hodnotím na 9/10.

Pepa

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Advertisement

2 thoughts on “Tři slepé myšky

  1. Matthew Hope je hrdinom cca desiatky románov, ktoré majú názvy inšpirované rozprávkami, napr. Jack a fazole, Zlatovláska, Skřet a Královna,….

    Páči sa mi

  2. […] Číslo v názve- Tři slepé myšky– tu som mala problém nájsť niečo, čo som ešte nečítala a tieto knihy máme doma už tak dlho, len ja som k nim doteraz nemohla.  Prečítané dňa: 6.1.2016                                Recenzia: Tři slepé myšky […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.