Scarlet (2)

Čo by ste povedali na veľkého zlého Vlka, zamilovaného do istej červenovlasej dievčiny?

Scarlet_final_USA-Today-e1341988389106

Názov: Scarlet

Autor: Marissa Meyer

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: fantasy, romantické, science fiction, young adult

Séria: Mesačné kroniky

Diel: 2.

“I lied to you about a lot of things….but I meant every apology.”

Zatiaľ čo sa Cinder pokúša utiecť z väzenia, je nám predostrený príbeh novej postavy – Scarlet. Je to osemnásťročné dievča, ktoré vyrastalo na farme, vychované babičkou. Jej babičku však unesú a keď sa jej opätovné pokusy presvedčiť políciu, že by len tak nezmizla končia neúspechom, hľadá pomoc tam, kde by nemala. U Vlka, pouličného bitkára, ktorý sa v meste objavil asi vtedy, keď jej babičku uniesli. Má nepopierateľné spojenie s únoscami, no i tak sa mu Scarlet rozhodne veriť a vydajú sa na dlhú cestu do Paríža, aby zachránili to jediné, čo Scarlet na svete ostalo. Cinder zatiaľ vo väzení stretne kapitána Thorneho a spolu sa vydajú na cestu, ktorá ich vedie… do Paríža.

Ani neviem, kde začať. Celá táto séria mi dáva novú chuť do čítania. Vidím, že dobré knihy ešte nezanikli a veľmi za to ďakujem Marisse Meyerovej. V tejto knihe a vlastne v celej sérii konečne nejde o sex, nejde tam tak o tú pocitovú stránku. Asi sa opakujem z recenzie na Cinder, ale tu sa dejú oveľa dôležitejšie veci, celý svet je v rukách jednej následníčky trónu a jej kamarátov a taká maličkosť ako užívanie si sa do programu nezmestí. Samozrejme nehovorím, že tu lásku vôbec nenájdete, je jej tu až-až, ale prejavuje sa skôr v maličkostiach, ktoré treba postrehnúť.

Po dlhšom čase ma v knihe neštvala hlavná hrdinka. Scarlet bola presne taká, akú som si ju predstavovala. Sebavedomá, odhodlaná zachrániť svoju babičku a odvážna. Nová postava – Vlk, bola vykreslená úplne úžasne a príťažlivo. Nápad pouličného bitkára asi nikdy nevyjde z módy a keď si k tomu ešte pridáte, že patril k nebezpečnému gangu, vznikne nám chalan opisovaný v každej druhej knihe. Tieto vlastnosti však v Scarlet nadobudnú úplne iný zmysel. Na konci knihy sa o Vlkovi dozvieme veľmi prelomovú vec, ale i tak ho určite všetci majú radi, je neodolateľný.. a zamilovaný do Scarlet (žiarlim).

Cinder je v druhej knihe na úteku a počas neho stretne kapitána Thornea. Na nej sa mi páči, že je opatrná a nikoho si k sebe len tak nepustí. V živote si už zažila svoje a i keď to niekedy dáva najavo trochu hrubým a drzým spôsobom, každý, kto už o nej čítal ju má rád, je úžasná.. a teraz sa už naozaj pokúša zachrániť svet. Kapitán Thorne bol najprv veľmi divný, hlavne jeho prvý pohľad, už-už som si myslela, že tu bude milostný trojuholník, ale hneď na to som prišla na prelomovú vec a úplne sa mi zapáčil. V celej knihe sa postaral o vtipné momenty, ktoré by tam veľmi chýbali, keby tam neboli.

A relieved grin filled up Thorne’s face. “We’re having another moment, aren’t we?”
“If by a moment, you mean me not wanting to strangle you for the first time since we met, then I guess we are.” Cinder slumped back on the floor. “Although maybe I’m just too exhausted to want to strangle anybody.”

V Scarlet sa mi páčilo i prelínanie pohľadov. Raz situáciu vykresľovala hlavná hrdinka druhej knihy, raz to bola zas Cinder z prvej, alebo princ Kai. Pribudol i pohľad novej postavy kapitána Thornea, ktorý sa mi najprv zdal trochu pochybný, ale neskôr som si ho zamilovala. Striedaním sa pohľadov autorka jasne vysvetlila čo sa deje a ani chviľu som počas čítania nebola zmätená. Veľmi sa mi páčilo, že koncom Cinder sa príbeh a vzťah Cinder a Kaia neskončil, naopak, pokračoval, len hlavnými hrdinami už neboli oni ale Scarlet a Vlk. Dosť dobre sme však videli ako sa Cinder a Kai cítia, keď sú od seba odlúčení a rozhodne to bolo romantické.

Zatiaľ vždy, keď som čítala knihu od Marissy Meyerovej, dostala som sa do bodu, kedy som sa od nej skrátka nemohla odtrhnúť. V každej jej knihe príde miesto, ktoré vás svojou pútavosťou a napínavým dejom vtiahne do seba a nemôžete si pomôcť, musíte tú knihu dočítať.

Úplne najviac ako sa dá vám chcem odporučiť túto knihu i celú sériu. Garantujem vám, že ak máte radi originálne sci-fi, vtipné scény, dramatické udalosti a samozrejme starú dobrú romantiku, nebudete ľutovať.

Nejaké úžasné citáty:

“I don’t see that her being cyborg is relevant.” -Princ Kai

“I think I realized that I would rather die because I betrayed them, than live because I betrayed you.”

“We met less than a week ago and in that time I’ve done nothing but lie and cheat and betray you. I know. But if you give me a chance…all I want is to protect you. To be near you. For as long as I’m able.”

“But you’re the only one, Scarlet. You’ll always be the only one.”

Moje hodnotenie: 9,3/10.

Evi

Mne sa táto kniha tiež úžasne páčila, asi tak, že som hneď skočila na trojku a neviem sa dočkať štvorky! Knihu hodnotím rovnako tiež na 9,3/10.

Pepa

 

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

One thought on “Scarlet (2)

  1. […] Farba v názve: Scarlet – Jednotka Mesačných Kroník (Cinder) sa mi veľmi páčila a tak sa teším na čítanie dvojky. Mimochodom, tiež sa mi páči nápad autorky, urobiť z povestných príbehov princezien niečo moderné.                                                                        Prečítané dňa: 4.1.2016                                      Recenzia: Scarlet (2) […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.