Confess

Aké je vaše najtajnejšie priznanie?

22609310

Názov: Confess

Autor: Colleen Hoover

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, young adult, súčasné, drama

Séria:

Diel:

“I’m scared I’ll never feel this again with anyone else,” I whisper.
He squeezes my hands. “I’m scared you will.”

Auburn vo svojom živote nemá miesto na chyby. Potrebuje peniaze na spravodlivý súd a stačí jeden prešľap a nebude jej poskytnutý. Keď však pri hľadaní práce stretne záhadného umelca Owena Gentryho, jej život sa úplne zmení. Zrazu si musí vybrať medzi láskou k rodine a láskou k nemu. A potom tu sú záhadné priznania obyčajných ľudí, podľa ktorých Owen maľuje obrazy.. Schováva sa za nimi niečo viac?

Milujem knihy od Colleen Hoover. Táto autorka naozaj vie, ako napísať romantickú knihu a i keď sa niektoré scény môžu zaradiť do klišé tvorieb, vždy ma prekvapí nápadmi, ktoré sú nakoniec veľmi originálne. Jej schopnosť urobiť z na prvý pohľad úplne obyčajného príbehu niečo tak skvelé, ako napríklad príbeh Sky a Holdera v Bez nádeje, alebo v tejto knihe príbeh Auburn a Owena ma nikdy neprestane udivovať.

Vo všeobecnosti nemám rada knihy, ktorých hlavné postavy sú umelecky založené alebo sa priveľmi zamýšľajú nad životom. Som skôr na knihy, v ktorých je všetko priamočiare, kde viem presne na čom som a nemusím čítať rozsiahle monológy. Samozrejme, občas príde aj kniha, ktorá ma prekvapí svojou úžasnosťou, i keď je tam na mňa veľa filozofie, ale väčšinou nie som ich veľká fanúšička. I keď toto vyzeralo presne ako jedna z týchto kníh, Colleen Hoover znovu nesklamala a našla som sa v nej i ja, zarytá romantická duša.

Najskôr by som chcela povedať, že som si zamilovala pod-tému tejto knihy – priznania. Owen je umelec a tvorí na základe anonymných priznaní, ktoré mu ľudia nechávajú pri dverách. Môžu to byť ich najtajnejšie tajomstvá, ktoré nemajú komu povedať, tie najhoršie zážitky, či dobré skutky.. na tom nezáleží. Nápad sa mi zdal fakt originálny a naozaj by som chcela vidieť maľbu na napríklad toto priznanie:

“Sometimes I wonder if being dead would be easier than being his mother.”

Autorka má naozaj dobrý štýl písania. Milujem ako tie najmenšie veci dokáže vykresliť do najväčších detailov, ako krásne opisuje lásku dvoch ľudí, ktorí sú vnútri zlomení  a potrebujú jeden druhého ako záchytný bod. Romantika a vášeň v tejto knihe nemajú chybu a i keď sa tu jedná aj o dôležitejšie veci, láska ma nikdy neprestane baviť.

Tiež milujem, keď sa v knihe dievča ocitá v nebezpečenstve a príde princ na bielom koni a zachráni ju. To je moje. Viem, veľmi otrepané, ale ktorý romantik to nemá rád? Colleen Hoover úžasne opisuje strach, nebezpečie, riziká, úskalia, všetko. V Confess bolo všetko, čo očakávam od dobrej knihy, či už úžasná zápletka, správne vykreslené postavy, alebo neskutočný koniec, po ktorom mi vyskočili zimomriavky.

Možno jediné čo sa mi na jej knihách nepáči je insta-love – teda okamžitá láska medzi dvoma postavami. Neverím na lásku na prvý pohľad a tá, žiaľ, ani v tejto knihe nechýbala. Toto je varovanie pre vás, ak nemáte radi spojenie medzi dvoma hlavnými postavami, ktoré ich už od prvého momentu ťahá k sebe, a vďaka ktorému vedia, že patria k sebe hneď na začiatku, neodporúčam vám túto knihu čítať.

Diela Colleen Hoover nikdy nie sú plytké, či prehnane gýčové a ani toto nie je výnimkou. V Confess som našla hlboký zmysel, bolo to realistické dielo, od ktorého som sa nedokázala odtrhnúť a veľmi vám ho odporúčam.

Aby som vás navnadila:

“I love you so much.” His voice is breathless and full of fear. “I’ll love you forever. Even when I can’t.” My tears fall harder at his words. “And I’ll love you forever. Even when I shouldn’t.”

“I’m afraid if I listen to my heart once, I’ll never figure out how to ignore it again.”

“It’s amazing how much distance one truth can create between two people.”

Táto kniha odo mňa určite dostane 9,5/10, bola úžasná.

Evi

Tak ako Evi, aj mňa na tejto knihe najviac chytili tie priznania. Vlastne ľutujem, že ich nebolo viac. Autorka urobila úplne super vec a k niektorým priznaniam pripojila aj kresby. Na konci knihy je poďakovanie maliarovi. Úžasný nápad, vážne.

Nesúhlasím však s Evi, že toto bola insta-love, áno, boli k sebe priťahovaní, ale Owen vo svojej kapitole (kniha je písaná z pohľadu oboch) priznal, že Auburn už kedysi videl. A ak by k sebe neboli priťahovaní, tak by nebola kniha, však?

Ja knihu hodnotím na 9.2/10.

Pepa

4 thoughts on “Confess

 1. Musím povedať, že skôr sa prikláňam k názoru Evi, aspoň čo sa insta-love týka. Predsa len, Owen už v prvej kapitole hovoril ako s ňou bolo všetko lepšie a tak, a pritom ju len videl, nebolo to, akoby spolu kecali alebo niečo. A Auburn ho ani len nevidela a už bola all in.
  Čo sa týka tých priznaní, tiež by som ich uvítala ešte viac. 😀 Nemá niekde nejaké bonusové strany?

  Páči sa mi

  • Nemyslím si, že bonusové strany existujú, ale bolo by to úplne mega ❤ Vďaka za to priklonenie 😀 presne, videl ju len párkrát (ak nie raz) predtým ako sa naozaj stretli a už bol úplne mimo keď ju znova uvidel po toľkom čase 😀 totálna insta-love..
   Evi

   Páči sa mi

 2. […] Kniha publikovaná v rámci 12 mesiacov: Confess – knihy Colleen Hoover absolútne milujem a tak nepochybujem o tom, že sa mi aj táto od nej bude páčiť. Pri nej mi klišé nápady vôbec nevadia.                       Prečítané dňa: 16.1.2016                                              Recenzia: Confess […]

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.