Landline

Ak by ste mali šancu “nahliadnuť” do vlastnej minulosti, odolali by ste?

21869936

Názov: Landline

Autor: Rainbow Rowell

Rok vydania v originálnom jazyku: 2014

Žáner: Romantické

Séria: žiadna

“Neal didn’t take Georgie’s breath away. Maybe the opposite. But that was okay–that was really good, actually, to be near someone who filled your lungs with air.”

Georgieno manželstvo je v troskách a ona to vie. A môže si za to čiastočne sama, pretože pred rodinou uprednostnila prácu spojenú s dlhoročným snom. Dokáže zachrániť manželstvo? A chce vôbec? A akú úlohu v tom všetkom zohráva žltá pevná linka?

“I think I can live without you, but it won’t be any kind of life.”

Na túto knihu som nikdy nemala vyslovene zálusk. Skôr čakám, kým sa dostanem ku Carry On a popri tom som prišla na túto knihu, tak si hovorím, prečo nie?

Najprv ma celkom prekvapil vek postáv. U Rainbow som zvyknutá na mladé hlavné postavy (Fanúšička, Eleanor&Park). Avšak táto zmena prostredia bola celkom zaujímavá, pretože postavy neboli nevyhnutne ovládané hormónmi a teenagerskými pudmi, sústreďovalo sa to skôr na vyspelejšie hodnoty aj názory.

“Nobody’s lives just fit together. Fitting together is something you work at. It’s something you make happen – because you love each other.”

Nie je celkom zvyčajné, že hlavná postava je viac menej extrovertná. Zato Neal bol pomerne ťažko zvládnuteľný, neviem, či by som sa dala dokopy s niekým, kto považuje väčšinu rozprávania za zbytočnú, preto nemá rád zbytočné otázky (ako napr. prečo maľuješ steny a prečo to nedokončíš?), nemá vlastne rád oceán, ale tvrdohlavo doštudoval oceánografiu atď, atď. Preto som ho znášala len ťažko, ale ako sa Georgie páči, tak nech má.

“I love you more than I hate everything else.”

Georgie má celkom zaujímavú prácu, je scenáristka sitkomov. To mi príde naozaj zaujímavé, pretože ja si v praxi neviem predstaviť, ako ľudia dokážu len tak z hlavy napísať niečo vtipné, na čom sa ľudia smejú aj naozaj. A pritom mi je jasné, že na reálnych sitkomoch niekto pracuje, ale pod tlakom byť vtipný? Máte môj obdiv.

Celkovo sa mi kniha celkom páčila, nebolo to také skvelé ako predtým spomínané knihy, kde som fakt nachádzala veci, ktoré ma oslovili, ktoré vo mne zanechali hlbšiu či menej hlbokú stopu. Toto som si užila len ako ďalšie jeden a poldňové čítanie (zabralo by mi to menej, ale to viete, treba aj spať).

Knihu hodnotím na 7,4/10.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.