Spútaný (4)

Pripravte sa na divokú cestu.
Očakávali ste niečo menej?

81ngbG+EU4L._SL1500_

Názov: Spútaný

Autor: Emma Chase

Rok vydania v originálnom jazyku: 2014

Žáner: romance, contemporary

Séria: Tangled

Diel: 4.

“It doesn’t count as a lie if the person you’re lying to knows it’s a lie.”

Drew si nikdy nemyslel, že sa raz ožení. No Kate ho zmenila. Všetci vieme, že bol predtým neskutočne úžasný, no teraz je ešte lepší. Prichádza jeho posledný test : víkend pred svadbou. V Las Vegas. Drew a Kate sa znovu vyberajú na cestu plnú chýb, či nedorozumení. Čo myslíte, uspejú i v tejto skúške?

Tak sme sa dočkali! Drew sa konečne pochlapil a prichádza dlho očakávaná svadba, niečo ako ukončenie jeho a Kateinho úžasného príbehu. Som rada, že som zotrvala až do konca, lebo no tak, kto nie? Emma Chase si s písaním vie rady a tento príbeh usporiadala do štyroch pútavých, napínavých kníh plných lásky, tajomstiev a klamstiev. Spútaný je vyvrcholením jednej skvelej série, rozhodne neľutujem, že som ju čítala.

Ako už určite viete, milujem Drewov uhol pohľadu a vy určite tiež, ak ste už čítali jednotku. Autorka z jeho pohľadu opisuje veci tak vtipne a originálne… mužsky, no zároveň atraktívne i pre ženské čitateľky (hlavne pre tie).

“See, children are beautiful. Precious. Angelic. Particularly when they´re asleep. If they´re disturbed mid-sleep-cycle however? They´re monsters.”

Myslím, že väčšina z nás dievčat miluje vidieť muža s dieťatkom. Nepýtajte sa prečo, je to skrátka tak. Niečo na tom, s akou láskou ho dokážu držať, či v okamihu sa zmeniť na jemné, zodpovedné stvorenie je veľmi sexy, krásne. Drew ani tu vôbec nesklamal. Veľmi sa mi páčilo ako strašne ľúbil svojho synčeka a dával to najavo. Drew je jeden z tých starostlivých mladých oteckov, ktorí sa ponúkajú v noci vstávať keď bábo plače, či vymieňať plienky keď treba. A tiež.. toto povedal svojmu synčekovi Jamesovi:

“We love you so much – I can´t wait to show you how fucking great life is on the outside. And you don´t have to be scared, because we´ll keep you warm and fed. And I promise I´ll never, ever let anything bad happen to you.”

I just melted. Je to skrátka tak zlaté, úplne nádherné, keď si predstavíte, že to hovorí mladý svalnatý, krásny muž svojmu malinkému pár-týždňovému synčekovi.

Ako vždy musím povedať niečo pekné o Drewovi. Je možno trochu arogantný, no za tie ďalšie dva roky s Kate sa veľmi zmenil. Ak už nič, trochu viac dospel, pretože mať dieťa je naozaj veľká vec. Naučil sa väčšej zodpovednosti, no hlavne sa naučil riešiť problémy pokojne a s rozvahou. Vo väčšine prípadov. Samozrejme sa tu stretneme aj s tým nezodpovedným, trochu detinským Drewom (noc pred svadbou predsa), takže sa môžete tešiť.

Napriek tomu, že sa tak veľmi milujú, čo je určite reálne, Emma Chase lásku neidealizuje až do takej miery ako veľká časť autorov. Drew si je napríklad plne vedomý toho, že je chlap, a že ho nevzrušuje len Kate. Nehovorím, že preňho nie je tá pravá, tá jediná, len vravím, že i odkedy sú spolu, Drew je a vždy bude mužom a vie to. Chápete, čo tým chcem povedať?

Kate sa mimochodom tiež ukázala ako správna ženská, milujem ju.

“See this ring? It means I belong to him. And the tattoo of my name on his arm means he belongs to me. All of him. His dick is a compass, and I’m due north- it only points to me.”

Milujem autorkinu prácu so slovami. Neviem ako to robí, ale všetko v tejto knihe do nej skrátka patrí. Nie sú tu rozsiahle obkecy, opisy či monológy. Emma Chase presne vie, čo chce povedať a ako to chce povedať aby to čitateľa čo najviac pritiahlo a pustilo do deja. Ja som sa teda od knihy nedokázala odtrhnúť.

(Viem, že sa väčšinou sústredím na mužskú hlavnú postavu, no v týchto knihách sa to priam vyžaduje, keďže je tak úžasný.)

Odporúčam všetkým, lebo Tangled je séria, o ktorú nechcete prísť!

“And when you get married, the most important thing isn’t being in love. It’s making sure you marry your best friend. A partner – the person you want to share the good times, the shitty times, and everything in between with.”

“Congratulations on your marriage–may it be long and fun and frisky–and may you always look at one another the way you do today.”

Moje hodnotenie Emmy Chase je ako vždy vysoké – 9,2/10.

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.