Umenie predstierať

Only best friends, right? 

17696131

Názov: The Fine Art of Pretending

Autor: Rachel Harris

Rok vydania v originálnom jazyku: 2014

Žáner: romance, contemporary

Séria: The Fine Art of Pretending

Diel: 1.

“Can guys get PMS?”
“More like MBHS,” Gabi replies. “Male Butt-Hole Syndrome. It’s an epidemic.”

Podľa chlapcov na Fairfield Academy sa dievčatá dajú rozdeliť do dvoch skupín : na trvalý vzťah a na užívanie si. Sedemnásťročná Alyssa je určite ten prvý typ, ale snaží sa to zmeniť. Cieľom jej veľkej premeny je krásny Justin Carter. Aby si ju ale všimol, prehovorí svojho kamaráta Brandona, aby predstierali, že spolu chodia. No nevinná hra začína pomaly prerastať v niečo, čo sa nemusí skočiť dobre…

Najprv by som vás veľmi rada upozornila, že táto kniha v sebe nosí snáď všetky klišé, ktoré poznáme. Takže ak nemáte radi neoriginálne, otrepané nápady, o čítaní tejto knihy ani neuvažujte.

Poďme sa na to pozrieť zblízka. Hlavnej hrdinke sa zapáči pán Populárny, no ten si ju samozrejme nevšíma. Z väčšej časti kvôli nemu sa potrebuje radikálne zmeniť, lebo sa jej nepáči, že s ňou chlapci nechcú mať nezáväzný sex. Musím tiež spomenúť, že toto dievča nosí vyťahané mikiny, nikdy sa nemaľovalo a za najlepšieho kamaráta má chlapca, ktorého presvedčí aby predstieral, že spolu chodia. Už teraz viete čo sa bude diať, však?

Na tejto knihe mi vadilo veľa vecí, ale hlavne hlavná hrdinka. Alyssa bola… hlúpa. Nie aby sa cítila polichotená, že ju chlapci nechcú využívať, lebo vedia, že je to práve ten typ dievčaťa, s ktorým by sa neskôr oženili. Jej sa NEPÁČILO, že ju chlapci rešpektujú a musela sa znížiť k.. no, k tej druhej skupine. Všetko len kvôli chlapcovi. A pretože chcela zmenu. No mohla byť ešte viac hlúpa?

Existujú knihy, na ktorých je skrátka vidieť tú prepracovanosť. Čas, ktorý nad nimi autori strávili, prebdené noci, keď nemohli prestať písať, vytvárať nové postavy, vylepšovať svoj imaginárny svet… Knihy ako séria Pieseň ľadu a ohňa (Game of Thrones…), Harry Potter, Hry o život, ale samozrejme nemyslím iba vymyslené svety. Knihy od Colleen Hoover, či niektoré detektívky sa nedajú ani len porovnať s týmto tu.

Umenie predstierať medzi takéto knihy nepatrí. Je to obyčajný, všedný, zunovaný a neviem ešte aký príbeh, ktorému chýba …iskra. Všetko v knihe sa dalo poľahky predvídať a mňa to hrozne štvalo. Väčšinou mi klišéovité knihy nevadia, no táto bola unikát.

Ak ste sa dopracovali až sem, ponúknem vám pár pekných citátov, bez ktorých by som asi knihu odhodila.

“I miss kissing you. I dream about it, Aly, and I’m at the point where I might just go insane if I can’t do it again.”

“You can’t break up what was never together. But my heart didn’t get that memo.”

“Loving someone, being loved… it’s worth the pain of losing them.”

“We’re all a little bit of everyone.”

Moje hodnotenie: 5/10, aspoň sa to dalo čítať.

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.