Dirty Past (2)

Začať nový život je v jej prípade veľmi dobrý nápad.

23434265

Názov: Dirty Past

Autor: Emma Hart

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, young adult, súčasné, hudobné

Séria: The Burke Brothers

Diel: 2.

“I look at him like he’s the north to my south, the east to my west. I look at him like he’s the song to my silence. I look at him like he’s the constellation to my night sky. He is. He’s all those things and more.”

Ella Dawson uteká od svojho násilníckeho manžela aby sa stala osobnou asistentkou Dirty B, najobľúbenejšej americkej chlapčenskej skupiny pozostávajúcej zo štyroch bratov. Samozrejme nečaká, že sa zamiluje do najväčšieho sukničkára z nich – Tatea. Čo by sa mohlo pokaziť?

Okej, takže.. musíte mi odpustiť ak znovu začnem tým, že štyria bratia tvoria hudobnú skupinu (!), nemôžem si pomôcť. Je to otravné, ale desne na tom fičím. V knihe rozhodne nechýbajú súrodenecké dohadovania či zvyčajné vtipné, dobre myslené poznámky. Milujem ako sa pri tvorení hudby dokážu uvoľniť a žijú ňou.

Hlavná hrdinka v tejto časti je Ella, dievča z bohatej rodiny, ktorej rodičia jej naplánovali celú budúcnosť, dohodili bohatého priateľa a vôbec sa nezaujímali o to, či to chce. Zatiaľ čo oni zatvárali oči pred pravdou, jej snúbenec veľmi vhodne práve pri nej strácal nervy a ubližoval jej.

Páči sa mi, ako Ella zobrala veci do svojich rúk a utiekla od neho. Pár dní pred svadbou (ideš, dievča!). Zahodila svoj mobil do jazera a rozhodla sa začať život odznova. Ako správna feministka ju za to zbožňujem, no ako dievča, ktorej sa páči keď ju chlapec príde ako rytier na koni zachrániť (rozprávky zo mňa nevymlátite) som napäto čakala na nevyhnutné stretnutie s jej snúbencom. Čo ma privádza ku Tateovi, nášmu rytierovi na koni.

Najprv som Tatea neznášala. Na začiatku som jeho správaním bola naozaj znechutená.. Ako mohli tí istí rodičia vychovať troch úžasných chlapcov a jedného tak zlého? Postupne sme sa však dostávali hlbšie a hlbšie a autorka ho začala predstavovať ako starostlivého chalana schopného lásky ako ktorýkoľvek iný..

Mila, Connerova a Sofiina dcérka je veľmi zlaté dievča, ktorá rozhodne nemá málo mužskej pozornosti. Všetci bratia ju úplne milujú a Tate nie je žiadna výnimka. Vidieť ho (čítať) ako sa pri tom malom dievčatku otvára, smeje sa, ľúbi ju je úžasný pohľad.

Očakávaný moment knihy, keď sa Tate dozvie o Ellinom snúbencovi ma nenechal bez emócii… Tate sa ukázal ako veľmi ochranársky a milujúci chalan, ktorý ju odmieta nechať samú čo i len na chvíľku. Musíte ho milovať.

Vopred vás varujem, koniec knihy bol slabší ako som očakávala, no každému sa páči niečo iné. Podľa mňa sa to veľmi nedoriešilo, ale tak.. nechcem vás odradiť, je to skvelá kniha.

“This ain’t my domain, this shit, but I’m gonna try it anyway. Just like Conner said to me once, if you’ve got the words inside you, somethin’ you gotta say without actually saying it, then this is how you do it. You live it, breathe it, feel it, play it, and then you sing it. You sing it to the whole goddamn world, while knowing the whole time the words you can’t really say are meant only for one person.”

Ďalšia kniha do série plnej napätia, vášne a .. neslušnosti. Nenechajte si ju ujsť!

Hodnotím tak na 8,9/10, lebo poznám aj oveľa lepšie.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.