Perfect Cover

Aké je lepšie krytie pre teenagerskú špiónku ako… roztlieskavačka?

1188294

Názov: Perfect Cover

Autor: Jennifer Lynn Barnes

Rok vydania v originálnom jazyku: 2008

Žáner: YA, špiónážne

Séria: The Squad

Diel: 1.

“Tasers and bulletproof push-up bras. In practically the same sentence. So wrong. So, so wrong.”

Toby je študentka, ktorá to má v hlave fixované tak, ako my všetci ostatní- roztlieskavačky majú v hlave prázdno. Sú to len pekné baby, ktoré ale nič iné veľmi nevedia, hlavne, že sú pekné. Toby na výzore nezáleží, najradšej má pohodlné veci a svoje kanady, vo voľnom čase hackerka a od detstva výborná v karate. Zrazu ale dostane pozvanie od roztlieskavačok zašifrované tak, ako sa to od roztlieskavačok nečaká… A nakoniec sa dozvie, že byť roztlieskavačkou môže byť niekedy len krytie.

Asi aj vy mávate také fázy, kde vás strašne zaujíma jeden konkrétny typ- malý konkrétny typ- fikcie. U mňa to prednedávnom boli dievčenské špiónske knihy.

A SQUAD mi vyhodilo ako sériu vhodnú pre túto posadnutosť.

“Cheerleaders and secret agents have more in common than you might think.”

Nuž, celkom to nesklamalo. Akože jasné, čakala nás tu kopa klišé, ale pre moju momentálnu posadnutosť to bolo skvelé.

Začnime s hrdinkami- Toby bola klišé- nie pekná, má všetko proti roztlieskavačkam, potom sa jednou stane, aj ju zmenia na peknú, ale stále si drží ten odboj proti roztlieskavačkam. Ale to nevadí, lebo presne takou by bola väčšina z nás, nie?

“Actively hating your newfound popularity with a fiery passion can really take a lot out off you”

Roztlieskavačky boli tiež klišé- Chloe a Brooke- dve “beštie” najlepšie kamarátky, ktoré bojujú o vedenie, ale aj tak sa akosi majú radi. Brooke, ktorá zazerá na Toby. Lucy, ako strašná optimistka, ktorá- prekvapenie (alebo ani nie)- je expertka na zbrane. A posledným klišé tejto kliky (ako inak to preložiť) sú dvojčatá, ktorých zbraňami sú ich postavy a ako pravé roztlieskavačky majú naozaj tak trochu prázdne hlavy.

A potom tu samozrejme máme mladšieho brata Toby, ktorý je do roztlieskavačiek zbláznený- kto to nečakal?

Máme tu záhadné hlasy, ktoré zadávajú príkazy. Máme tu chlapca, ktorému sa Toby páčila aj pred premenou a- prekvapenie??- chodil s oboma “beštiami”. Máme tu učiteľa, ktorý tajne favorizuje roztlieskavačky.

A klišé uzatvárajú flegmatickí rodičia, ktorí nepovedia nič na náhle zmeny ich dcéry, jej podivný rozvrh a situáciu celkovo.

Aj napriek týmto klišé (alebo pre zmenu vďaka nim?) bola táto kniha ozaj dobrá. Momenty akcie premiešané s náhlym maskovaním za duté roztlieskavačky nám okorenené sarkastickými či vyjavenými komentármi Toby boli neuveriteľne zábavné. A samozrejme skrytá romantika- násilná romantika (nie silená, ale násilná), to je niečo pre mňa (totiž, keď už).

Kniha sa mi naozaj páčila, aj tým, že koniec bol tak trochu uzavretý, preto ak by ste aj nechceli zrovna siahnuť po dvojke, neumriete od zvedavosti.

Knihu hodnotím na 8,7/10.

Pepa

One thought on “Perfect Cover

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.