The Deal

Presvedčí ju, že on je ten pravý?

24920901

Názov: The Deal

Autor: Elle Kennedy

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, YA, športové

Séria: Off-Campus

Diel: 1.

“I want to murder him in his sleep, A. No, I want to murder him when he’s awake so he can see the joy on my face when I do it.”

Hannah Wells konečne našla chlapca, ktorý v nej prebúdza čo už dlho necítila. Ten si ju však ešte nevšimol a ona je príliš hanblivá na to, aby za ním prišla prvá. Ak však chce aby si ju všimol, bude musieť vystúpiť zo svojej pohodlnej zóny, aj keď to znamená doučovať sexy hokejistu a ísť s ním na predstierané rande.
Garrett Graham vždy chcel byť profesionálnym hokejistom, no to, že prepadáva mu ohrozuje všetko na čom tak tvrdo pracoval. Za doučovanie súhlasí s tým, že pomôže Hanne získať nejaký sociálny status, no po jednom skvelom bozku sa z toho stane misia – presvedčiť ju, že to on je ten, koho chce.

Celkom dobre napísaná jednoduchá kniha s nie príliš originálnym dejom, no vtipnými ale aj dramatickými scénami.. The Deal nebola zlá kniha, hlavne keď zoberieme, že skoro všetko už je použité. Autori sa teraz už len snažia prepájať rôzne dejové línie, pretože s tak veľa knihami je takmer nemožné vymyslieť niečo skutočne originálne, čo ešte napísané nebolo.

“Sometimes people sneak up on you and suddenly you don’t know how you ever lived without them.”

Niečo takéto si predstavujem ako oddychové čítanie. Nemusíte sa zabývavať do úplne nového fantasy sveta, riešiť zločin alebo filozofovať nad povinným čítaním. Toto je presne kniha, ktorá sa dá ľahko prečítať za rekordný čas, je písaná dostatočne pútavo aby sa vám nezhnusila a dokáže vás do seba vtiahnuť i napriek jej “normálnosti”, či “klišéovitosti”.

“What is wrong with you? Why aren’t you freaking out right now? Garrett Graham is sitting in your booth. He talked to you.” “Holy shit, he did? I mean, his lips were moving, but I didn’t realize he was talking.”

Obe hlavné postavy boli dostatočne opísané, dokázala som sa do nich vcítiť a tiež sa mi páčilo ako sa ich vzťah vyvíjal. Bolo to akoby náhodne… Najprv sa stále hádali, no čím viac sa spoznávali ani neviem ako sa z nich vykľuli veľmi dobrí kamaráti a neskôr i niečo viac.

Páčilo sa mi aké nenútené to medzi nimi bolo a i keď si myslím, že to išlo príliš rýchlo (za dva mesiace boli v “milujem ťa” štádiu), i tak to bolo fajn.

Napriek všetkým plusom… si myslím, že som čítala aj stokrát lepšie knihy. Nepovažujem túto za stratu času alebo tak, len si myslím, že neprekonala moje štandardy ani v týchto oddychových knižkách. Skrátka tam nebolo nič čo by som už nebola niekedy čítala.

“How did I go so long without noticing you, damn it? Why did it take seeing a stupid A on your midterm to make me notice?”
He sounds so genuinely upset that I scoot closer and kiss him. “It doesn’t matter. You know me now.”
“I do,” he says fiercely.

“Hey, come on, don’t cry,” he begs. “It breaks my fucking heart to hear you cry.”

Moje hodnotenie: 6/10.

Evi

 

 

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.