Archer´s Voice

Najhlasnejšie slová sú tie, ktoré žijeme.

51kmcz4j5wl

Názov: Archer´s Voice

Autor: Mia Sheridan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2014

Žáner: romantické, YA , súčasné

Séria:

Diel:

“I lost my heart to you. And, Bree, in case you’re wondering, I don’t ever want it back.”

Bree Prescott túži len po zaslúženom pokoji a dúfa, že ho nájde v ospalom meste v Maine. Jej život sa však už v prvý deň skríži s tichým Archerom Haleom, ktorý v sebe tiež skrýva svoju vlastnú bolesť. S mužom, ktorého nikto iný nevidí.

Budem sa snažiť napísať usporiadanú recenziu, no bude to pre mňa ťažké pretože … TIE POCITY. Táto kniha bola tak úžasná, že i po dlhom čase so mnou zostala a do detailov si ju pamätám. Bol neuveriteľne silná, nevyspytateľná, romantická, skrátka dalo sa tu nájsť všetko, čo v knihe hľadáte. Dej bol veľmi originálny a krásne spracovaný, pre romantické duše ideálne.

Celý čas, čo som ju čítala som bojovala s dvomi pocitmi, s ktorými bojujú viacerí čitatelia zahĺbení a zamilovaní do knihy: nutkanie rýchlo ju dočítať, aby som sa konečne dozvedela, čo sa stane na konci a nutkanie zostať v knihe čo najdlhšie, lebo nie, ako sa môžu stránky míňať tak rýchlo?

Autorkin štýl písania je presne to, čo v dobrej knihe hľadám – stačia mi práve malé náznaky niečoho, ktoré neskôr tvoria celý príbeh, všetko, čo je dôležité. Samozrejme by mi chýbali opisy pocitov, či dlhé monológy, no niekedy stačia práve takéto maličkosti aby ste si uvedomili kontext a podtext. Jej štýl sa premieňa z pokojných vĺn cez vášnivé opisy na búrlivé vyvrcholenia konfliktu. Autorka vás do seba vtiahne svojim pohotovým opisom diania a pútavým spôsobom písania, to mi verte.

“I stand by my logic though. I think love is a concept, and each person has an individual word for what sums it up for them. My word for love is Bree.”

Pri oboch postavách si hneď uvedomíme, že nemajú ľahký život. Bree aj Archer sa vyrovnávajú s ťažkými stratami a udalosťami, ktoré im osud zadelil a počas čítania knihy je to veľmi pekne viditeľné. Je nám poskytnutý náhľad do oboch postáv, čo mi pri niektorých knihách veľmi chýba, a teda vidíme ako všetko vnímajú a dokážeme ich lepšie pochopiť.

“Sometimes an understanding silence was better than a bunch of meaningless words.”

“You brought the silence, the most beautiful sound I’d ever heard.”

Nechcem vám prezrádzať dej, len vám poviem, že Archer polovicu svojho života žil mimo spoločnosti a bez rozprávania, takže nevie o normálnom svete veľa vecí. Veľmi sa mi páčilo, že Bree ho akoby musela všetko naučiť odznova, musela mu objasňovať niektoré veci a myslím, že bolo veľmi zlaté aký bol Archer nevinný, vo viacerých oblastiach.

Napriek všetkému sa vždy snažil byť dobrý človek a jeho dobrosrdečnosť ma nikdy neprestala prekvapovať a hriať pri srdci.

Celý román bol tak krásny.. ani to neviem poriadne opísať. Nebolo to prehnane ružové, no realistické. I tak v knihe autorka vytvorila tak krásnu a čistú lásku, že som na konci neudržala slzy. Našli by ste tu tú správnu dávku vášne a lásky s tou správnou dávkou dramatických udalostí.

Príbeh je originálny, plný neočakávaných zvratov, scén, pri ktorých musíte plakať, či smiať sa, zavrieť oči a predýchať, čo ste sa dozvedeli.. Vyvolá vo vás všetky možné pocity, presne tak, ako by každá kniha mala.

“I’m afraid to love you. I’m afraid that you’ll leave and that I’ll go back to being alone again. Only it will be a hundred times worse because I’ll know what I’m missing. I can’t…” He sucked in a shaky breath. “I want to be able to love you more than I fear losing you, and I don’t know how. Teach me, Bree. Please teach me. Don’t let me destroy this.”

Moje hodnotenie: 9,8/10.

“Only you. Only ever you.”

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.