Real

Zvládnuť zápasníka ako je on? Prečo nie.

2015-11-11-1447210724-548513-realamazon

Názov: Real

Autor: Katy Evans

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: romantické, drama, súčasné

Séria: Real

Diel: 1.

“I’m so fucking in love with you I don’t even know what to do with myself anymore.”

Brooke Dumas je bývalá športovkyňa, ktorá musela pre zranenie kolena skončiť so svojím snom – súťažiť na olympiáde. Remington Tate je mladý zápasník, ktorý je rozhodnutý vyhrať… všetko. Keď uvidí Brooke na svojom zápase, je rozhodnutý urobiť ju svojou. Zamestná Brooke ako svoju masérku, či svalovú terapeutku a odvtedy to medzi nimi iskrí jedna radosť..

Veľmi som nevedela ako pútavo napísať o čom kniha je, pretože je TAK STRAŠNE NEORIGINÁLNA, tak neskutočne predvídateľná, že čokoľvek by som napísala, pochopili by ste z toho jedno a to isté – moderná hlúposť na entú s množstvom klišé udalostí, postáv a ich reakcií.

S jeho menom by som sa ešte vedela vyrovnať – ale uznajte sami, Remington? REMINGTON? Chudák chalan.. No s tým, že bude jeden z tých blbov, ktorí uvidia dievča a okamžite sa do neho zamilujú, to som teda nemohla spracovať. Samozrejme, bola tu doba, celkom nedávna, keď bolo niečo takéto bežné, vítané, romantické, ale čoraz viac čitateľov si uvedomuje aký je svet naozaj a že takto to skrátka nefunguje. Láska chce čas, na prvý pohľad človek nevidí tomu druhému do duše, len do výstrihu.

Remington uvidel Brooke a hneď ju považoval za svoju, bol až prehnane žiarlivý a ochranársky a celkovo, keby som mala zhrnúť jeho vlastnosti, či jeho postavu, chcel Brooke a zápasil v ringu. Kde v tom je hĺbka? Ako sa môžeme do niekoho vžiť, keď je v podstate celý len o povrchných veciach?

Chýbalo mi tu viac toho osobného a nechcem vám vravieť, čo sa v knihe stane a pokaziť vám “zážitok”, ale tí, ktorí si to prečítajú, vedzte, že to nakoniec nebude všetko. Urobí z Remingtona niečo ešte viac mätúce a celé jeho vlastnosti, problémy sa mi zdali hrozne silené.

Ďalej by som mohla spomenúť, že zatiaľ čo v mnohých knihách je skvelé čítať o sexuálnom napätí, celkovo o čakaní kedy sa to stane, zrovna v tejto bol opis.. no.. divný. Aby ste si to vedeli predstaviť :

“My genetically induced mating instincts are at full attention, roaring inside me.”

Alebo :

“My genes and DNA is a natural desire for healthy offspring, and with it comes a desperate desire to mate.”

“NO TAK, to nemôžeš myslieť vážne,” kričí moje vnútro kým sa snaží prekopať cez toto bolestivé čítanie. NO TAK. Máme predsa nejakú úroveň, čitatelia sa chcú nadchnúť, pobaviť či prekvapiť a nie znechutiť takýmto štýlom písania.

V knihe bolo tiež tak veľa nadávok ako v milión oveľa lepších dielach dohromady. To si ich autorka nemohla odpustiť? Málo je v pohode, no i najväčšie ústa by zahanbil tento počet neslušných slov… Skoro v každej vete, čo Remington povedal sa jedno nachádzalo a to nehovorím o myšlienkach Brooke. Chcem tým povedať, že príliš je príliš a vytvára to rušivý efekt.

Ak by som mala povedať niečo dobré na túto knihu, asi by to bolo to, že si našli pekný spôsob komunikovania – cez piesne si vymieňali pocity, čo sa mi celkom páčilo. A ak si odmyslíme nadávky, autorka dokáže pekne formulovať vety.

“I don’t want to be yours. I want to be your fucking REAL.”

“He’s not just a star, he’s the whole fucking sky to me. He’s the sun and every planet in this galaxy.”

A ešte dodám, že som celkom nepochopila zmysel tejto knihy…
Ak som niekoho z vás predsa len neodradila (čo som robila len pre vaše dobro), komentujte, rada sa o tom s niekým porozprávam a vtlačím mu svoj názor. *vtip*

Moje hodnotenie: 3/10.

Evi

Ja som túto knihu čítala už pred istým časom na odporúčanie jednej mojej kamarátky, ktorú to STRAŠNE bavilo, no hoci som sa touto knihou prelúskala rýchlo a ľahko, a to rovno z dvoch dôvodov: a) kniha je už preložená aj do češtiny pod názvom V ringu (hovorme o doslovných prekladoch) a b) chýbala tomu akákoľvek myšlienka, tak ma kniha vôbec nebavila. Bolo to jednoducho naozaj podpriemerné čítanie, v ktorom nemienim pokračovať, ďakujem veľmi pekne.

Knihu tiež hodnotím na 3/10.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.