Stinger

Občas si neuvedomíme, že sme stratení, pokým nás niekto nezmení a neprinúti chcieť viac.

18138948

Názov: Stinger

Autor: Mia Sheridan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: romantické, súčasné, drama

Séria:

Diel:

“Maybe having something good and then having to let it go is more painful that never knowing what you’re missing.”

Grace Hamilton bolo dievča, ktoré malo všetko naplánované, vysnívané. Nikdy nepomyslela na to prečo, alebo komu sa to celý život snažila vyhovieť. Až kým neprišiel on.
Carson Stinger sa neriadil žiadnymi pravidlami, iba tými svojimi. Pracujúc v… dospelom odvetví zábavy, bral každý deň tak ako prišiel, nemal žiaden smer či plán.
Títo dvaja úplne rozdielni ľudia sa náhodne stretnú a strávia spolu ten najúžasnejší víkend svojho života. Ale pre dvoch ľudí z tak odlišných svetov, bol spoločný život nepredstaviteľný. Aspoň zatiaľ.

Dovoľte mi na začiatok podotknúť, že Miu Sheridan absolútne zbožňujem. Nedá sa ju nemať rád. Jej knihy a celkovo štýl jej písania je nezabudnuteľný, v pozitívnom slova zmysle. Jej kreativita a originalita sa naplno prejavujú v jej dielach, v jednom momente si človek myslí, že horšie to už byť nemôže a boom, ďalšia bomba. Naopak, myslíte, že nemôžete byť šťastnejší a.. je to tam.

Jej knihy vám dokážu na moment rozžiariť svet, alebo naň aspoň zabudnúť. Čítaním sa dostávate preč z reality a prenášate sa presne tam, kde vás ona chce mať – tak zamotaných do jej knihy, že sa od nej neviete odtrhnúť. Toto vo mne spôsobujú jej diela, dúfam, že nezniem príliš fanaticky a vy, drahí čitatelia sa dokážete stotožniť s mojimi pocitmi, či už v jej alebo niekoho iného knihách.

V Stingerovi sa sústredíme na Grace a Carsona. Grace si veľmi ľahko zamilujete a i keď je presne ten stereotyp, ktorý si myslí, že musí mať pre šťastný život všetko naplánované, dozviete sa, že má na to svoje dôvody a vlastne je to skvelé dievča.

Celkovo sa mi na knihách páči, keď sa postavy nechovajú stereotypne, príklad: chalan musí byť bad boy, hnusný na všetkých okolo aby sa dievčaťu páčil. No, tak si myslím, že takéto veci už “vyšli z módy”. Ľudia sa skôr začali zameriavať na realistickejší uhol pohľadu a presne v tom nám Mia Sheridan vyhovela. Všetci reagujú primerane situácii, snažia sa byť k sebe normálni, chovajú sa racionálne (samozrejme v niektorých situáciách treba aj pudovo ale chápete) a neiritujú ma každú sekundu čítania.

Carson je zlatíčko. I keď pracuje ako pornstar, je to len preto, lebo ešte nevie, čo chce robiť so svojím životom, stále sa nevymotal zo svojej minulosti a tak robí to jediné, čo mu je známe – k vysvetleniu sa v knihe dostanete. I keď navonok vyzerá ako typický namyslený “gauner”, jeho srdce je čisté a pripravené milovať.

“In life, there are those who save us, both in big ways and in small.”

Tomu sa v tejto knihe samozrejme nevyhne, keďže stretne Grace a postupom krátkeho času si uvedomí, že je iná ako všetky ostatné dievčatá a že má zmysel za ňu bojovať. Strávia spolu krásny víkend, no nie sú pripravení vrhnúť sa do budúcnosti spolu – len oddelene.

“Lose control, baby. Just for a weekend. Let me take charge. I’ll take good care of you, I promise.”

Dostávam sa ku časti knihy, ktorá ma veľmi šokovala (čo sa už často nestáva). Autorka mi opakovane trhala srdce a musím vám povedať, že od polovice knihy som už nemohla pokojne čítať, skôr som horúčkovito prevracala stránky (no…na čítačke) lebo som sa potrebovala dozvedieť ako sa príbeh Grace a Carsona skončí.

“Sometimes therapy takes years and years, and sometimes it can happen in one miraculous instant, a lifetime of doubt and self-hatred healed in a moment of astounding love.”

Naozaj vám nemôžem povedať viac, vedzte len, že ak ste milovníkmi romantických kníh s veľkou troškou napätia, garantujem vám, že táto sa vám bude páčiť. So mnou zostala ešte veľa dní.

“Life is wild.”

Knihe dávam 9,3/10.

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.