Leo

Dlho stratená, no nikdy nezabudnutá láska 

big_znameni-lasky-leo-cfd-248962

Názov: Leo

Autor: Mia Sheridan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: romantické, YA, drama

Séria:

Diel:

“Spolu sme snívali, spolu sme si plánovali život. Boli sme tak mladí, no tak presvedčení.”

Evie a Leo spolu vyrastali v detskom domove, sľubovali si nehynúcu lásku, no potom Lea adoptovali. Prisahal jej, že jej napíše, no odvtedy od neho nedostala ani jeden list, nezostali v kontakte. Prešlo osem rokov a Evie je spokojná so svojím životom – má prácu, byt, priateľov.. Do jej života sa však vkradne Jake, muž, ktorý tvrdí, že poznal Lea, a že posledné, čo chcel bolo aby na ňu Jake dával pozor. To, že sa vzájomne priťahujú je každému jasné. Neskrýva však Jake o Leovi niečo viac?

Táto kniha je dôkazom, že nie všetko od jedného autora sa vám zákonite musí páčiť. Práve táto kniha mi ukázala, že i tak neskutočný autor ako Mia Sheridan svojimi dielami nevie ohromiť každého a zakaždým. Myslím si, že i napriek zdanlivo originálnemu deju bol veľmi predvídateľný.

Nehovorím, že sa mi kniha nepáčila. Práveže som si užívala jej čítanie, skôr by som povedala, že zápletka a neskôr aj koniec sa dal očakávať a i keď sa nám príbeh zdal skvelý, na konci ste si museli uvedomiť, že ste to od začiatku vedeli. Práve tým, že som to tak čakala som na konci mala pocit akoby to bolo zbytočné čítanie a myslím, že to bolo hlavne preto, lebo som autorke veľmi dôverovala – že každá kniha je taká ako Archerov hlas alebo Stinger…

Mala som príliš vysoké očakávania, no práve toto jej dielo mi nesadlo. Na goodreads je naň veľmi veľa pozitívnych ohlasov, čo len dokazuje, že každý sme iný, každému sa páči niečo iné – na mňa bolo toto príliš “ľahké” a klišé.

Zdalo sa mi, že Mia tu málo predstavila hlavnú postavu, ktorá rozprávala príbeh. Vedela som o Evie, čítala som, čítala ale vlastne, keď som sa zamyslela, nepoznala som ju, veľmi som nevedela ako bude reagovať alebo čo si pomyslí, pretože som si to nemohla predstaviť. Nechcem vravieť, že som vôbec nevedela kto je, to nie, vedela som kto bola a ako sa dostala tam kam je, vedela som o jej príbehu s Leom, ale nemala som šancu vytvoriť si s ňou nejaký vzťah.

Tie si myslím, že na to aké hrozné mala detstvo sa Jakeovi rozhodla veriť až príliš skoro… Sledoval ju cudzinec a na druhý deň s ním šla nakupovať, potom spolu začali chodiť. SKORO HNEĎ. Nemám rada, keď sa vzťahy vytvárajú príliš rýchlo. Samozrejme, keď sa na to pozriem spätne, je mi jasné, prečo robila to čo robila, ale v tej chvíli mi to prišlo príliš prehnané.

To isté platí o Jakeovi. Poznal Evie len pár týždňov a už mal divné reakcie keď na ňu niekto čo i len pozrel, už jej vravel, že je len a len jeho… Skrátka tým, že sme nevideli do jeho hlavy sa nám niekedy mohlo zdať, že má nejakú poruchu, nechcem byť zlá, ale vážne.

Myslím, že by stačilo sťažovania sa. Okrem neprimeraných reakcií si stále myslím, že Mia Sheridan svojimi knihami dokáže prehovárať do duše a myšlienky, ktoré vytvára sa vždy skvelo a rýchlo čítajú. I keď sa mi Leo zväčša nepáčil, musím uznať, že to vôbec nebol brak, práve naopak – celkom čitateľná kniha, ďalšia na zoznam “Pre dlhé zimné večery”.

“I’ve heard people say they lose themselves in a kiss, but it was like we found ourselves the second our lips met. It was like he took me apart and put me back together with that kiss.”

Moje hodnotenie bude 5,5/10.

“Prečo sa na mňa pozeráš?”
“Lebo sa mi páči tvoja tvár.”

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.