Snowed In

Presťahovať sa na odľahlý ostrov bez áut a ešte aj v strašnej zime. Dokázali by ste to?

397813

Názov: Snowed In

Autor: Rachel Hawthorne

Rok vydania v originálnom jazyku: 2007

Žáner: romantické, YA

Séria: žiadna

Ashleigh sa s mamou presťahuje na jeden odľahlý ostrov, kam sa nesmie ani len s motorovými vozidlami, kde si chcú založiť malý penzión a pokračovať vo svojom živote po rozvode rodičov. Na ostrove je zima a málo ľudí. Pravdou je, že je tu niekoľko pekných chlapcov, ktorí sa Ashleigh páčia, no ona nikdy nebola typ na ozajstné randenie.

“Quite honestly, I wasn’t even interested in having a boyfriend.”

Túto knihu som čítala kvôli mojej prázdninovej challenge, v kategórii Kniha, ktorá sa odohráva v zime. Pravdupovediac mohla to byť aj kniha na zvláštnom mieste, lebo kníh z tak zamrznutej oblasti nie je veľa.

Kniha, hoci romanticky ladená a v zime, ku ktorej mám večný obrovský odpor, ma celkom bavila. Možno za to mohla tá čokoládová zložka (ostrov bol známy ochutenými čokoládami, či fondánom, alebo ako si to chcete preložiť).

Ashleigh je celkom normálna teenagerka so záľubou v hororových filmoch, ktorá sa riadi maminou radou. Tá rada znie asi tak, že je lepšie si na lásku počkať. Takže Ashleigh si zvykla ísť von s chalanmi tak dvakrát a potom si “začať” s niekým novým. Koho si však vyberie na ostrove?

Prvý ju von pozve Chase, o ktorom jej nová kamarátka Nathalie tvrdí, že je blbec.
O Chaseovi sa veľa nedozvieme a to, čo sa dozvieme vám neprezradím.
Nathalie je dobrá kamarátka, no má jednu “vadu”. Svojho priateľa vždy označuje ako “môj priateľ”, nikdy nie menom. To je po prvé divné a po druhé otravné.
Ashleigh sa však pravidelne stretáva aj s Joshom, ktorý pracuje na úpravách jej nového domu. Josh je sympatický a Ashleigh po prvý raz cíti túžbu byť vo vzťahu.
Okrem tohto očividného trojuholníka A-Ch-J a priateľov z ostrova je tu ešte najlepšia priateľka Ashleigh z Texasu a jej priateľ, zmienená najlepšia kamarátka je skvelá osoba a jej priateľ, hoci je opísaný ako letargický je vlastne dobrák od kosti.

Dej knihy plynie pekným tempom, no koniec sa mi od začiatku zdal taký predvídateľný. Napriek tomu boli v knihe prekvapujúco zaujímavé opisy viktoriánskych domov a spomínala som už tú čokoládu? 😀

Dokonca mi je celkom ľúto, že z celosvetového hľadiska je to málo známa kniha. V podstate bezdôvodne. Dobre, polovičný dôvod je, že v knihe nebola akosi hlbšia myšlienka, ale…

Skvelé zimno-prázdninové čítanie na jeden deň.

Knihu hodnotím na 7/10.

Pepa

One thought on “Snowed In

  1. […] Kniha, ktorá sa odohráva v zime: Rachel Hawthorne – Snowed In Tu bolo už ťažšie si vybrať, možností bolo veľa a väščina nájdených kníh bola strašne gýčová romantika… Dúfam, že som si vybrala tú lepšiu😀 Dátum prečítania: 23.12.2016               Recenzia: TU […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.