Christmas Eve at Friday Harbor

Len jeden malý zázrak

7989800

Názov: Christmas Eve at Friday Harbor

Autor: Lisa Kleypas

Rok vydania v originálnom jazyku: 2010

Žáner: romantické, vianočné

Séria: Friday Harbor

Diel: 1.

“If I listened to your advice, I’d be making your mistakes instead of my own.”

Šesťročná Holly stratí mamičku a je zverená do opatery svojmu ujovi Markovi. Od noci, kedy jej mama umrela neprehovorila ani slovo. Všetko čo potrebuje je rodina.
Mark v jednu noc stratí sestru a získa jedno malé dievčatko, ktorému teraz musí robiť otca. Uvedomí si, že by pre Holly urobil všetko – vrátane manželstva so ženou, ktorá by jej nahradila mamu.
Maggie po strate svojho manžela stráca nádej na ďalšie “A žili spolu šťastne až do smrti”. Môžu to však jedno dievčatko a jej strýko napraviť?

Ak by ste si chceli na Vianoce prečítať nejakú úžasnú knihu, ktorá vás dostane do rodinnej nálady – toto je tá pravá voľba. Kniha je o sile rodiny a o tom, že o ňu stojí bojovať.

Je to veľmi pekná oddychovka, ktorá je síce krátka a mienená na relax, no i tak vám nedovolí odtrhnúť sa od nej. Autorka vás do knihy vtiahne nie príliš moderným, ale ani príliš zastaraným štýlom písania – vybrala si ten zlatý stred. Stále sa pri čítaní dokážete rozplakať, no zároveň tu je istý odstup.

Keď si predstavím pravého ducha Vianoc, na um mi príde táto kniha. Jej tematickosť spočíva v tom, že na Vianoce sa naozaj dejú zázraky a šťastný koniec na seba dlho nenechá čakať.

“I like pessimists. They’re always the ones who bring life jackets for the boat.”

Keď čítate toto dielo, musíte milovať Marka – jeho nesebeckosť a duchaprítomnosť, keď sa ujme malej Holly. To, ako veľmi ju ľúbi, a že by pre ňu urobil čokoľvek len dokazuje, že na to aby ste boli rodičom netreba len rovnakú krv vo vašich žilách. Stačí vám to puto, ktoré drží vašu rodinu pohromade.

“It was often in small moments that significant things were revealed.”

Sú tu i iné postavy, ktoré si ľahko obľúbite a vtiahnu vás do príbehu. Vyzdvihnem ešte Maggie, ktorá istým spôsobom toho nášho ducha Vianoc predstavuje. Je to dospelá žena, ktorá stále nestratila tú detskú naivitu, ktorá sa stále dokáže vžiť do malých detí a pomôcť im v čase núdze.

“She could love him, if she let it happen. Deeply, passionately, ruinously.”

Už len zopakujem – Prečítajte si to! Je to krásna kniha.

Moje hodnotenie: 8/10

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

One thought on “Christmas Eve at Friday Harbor

  1. […] Kniha, ktorá sa odohráva v zime: Lisa Kleypas – Christmas Eve at Friday Harbor Knižka vyzerá ako neobyčajný vianočný príbeh, je o hľadaní rodiny a myslím si, že treba dať autorke bez predsudkov šancu. Anotácia sa mi páčila, veľmi sa na knihu teším. Dátum prečítania: 25.12.2016                             Recenzia: TU […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.