Smokeless Fire

Bojte sa tepla

51zyvnytmdl

Názov: Smokeless Fire

Autor: Samantha Young

Rok vydania v originálnom jazyku: 2011

Žáner: fantasy, romantické, YA

Séria: Fire Spirits

Diel: 1.

“Sarcasm is such an unattractive quality in anyone but me.”

18-ročná Ari má dosť vlastných problémov – jej otec nikdy nie je doma a jej priateľstvo s Charliem sa zdá nenapraviteľne stratené. Nie je preto veľmi nadšená, keď sa jedného dňa ocitne v ríši Bieleho Kráľa – jedného zo siedmich bratov Jinnov, jej pravého otca.
Vo svete Jinnov má veľké poslanie, je na to však pripravená? Jej bodyguard Jai, ktorý neprestajne sleduje každý jej pohyb jej určite pomôže. A možno i niečo viac.

Moja prvá kniha od tejto autorky a musím povedať – bolo to také akurát. Počula som, že má aj oveľa lepšie knihy a po tejto neváham tie ďalšie vyskúšať, pretože sa jej podarilo naplniť moje očakávania.

“I…great, I can talk again.”
“Well.” Charlie shrugged. “Paradise can only last so long, right?”

Je to presne niečo pre tínedžera (skôr tínedžerku) – je tam romantika, napätie, fantastické javy.. Kniha sa síce nemôže pýšiť originálnou love story (to ešte objasním), ale originálny dej, ten tu teda bol.

Hlavné nadprirodzené.. veci boli Jinnovia, o ktorých som ešte nič nečítala. Boli naozaj zaujímaví, na prepravu mali niečo také ako premiestňovanie v Harry Potterovi, dokázali vyčarovať hocičo z ničoho, čo bolo dosť cool a celkovo na to využívali niečo ako tepelnú energiu.

Dielu teda dávam pomyselné body za kreatívnosť, za vymyslenie celého nového sveta.

O vývoji romantických vzťahov medzi postavami sa nedá povedať, že by bol originálny. Stretla som sa tu s obyčajným milostným trojuholníkom, kde sa dievča nevedelo zriecť starej lásky – svojho najlepšieho kamaráta Charlieho, o ktorom bola presvedčená, že ju stále má rád, i keď sa jej opakovane vzdával.

“How was it possible to miss someone when they were standing right next to you?”

Samozrejme sa Charlie opäť vrátil do obrazu, keď sa Ari začínal páčiť Jai… takže ako vravím, typický trojuholník.

Ari ma ako hlavná hrdinka skôr odpudzovala ako priťahovala. Pripadalo mi, že je na všetko nahnevaná, a že je ešte hrozné dieťa. Nedokázala vidieť, že Charlie už nie je ten kým býval a nesústredila sa na to, čo bolo hneď pred ňou.

“I don’t want this heart, it’s split in two.”

S tým hnevom to myslím tak, že bol priam detinský, tie jej uslzené myšlienky sa mi nedali čítať. Vedela byť však aj super, samozrejme.. občas dokonca aj nesebecká a vtipná! 😀

“You really need to work on intonation when you use sarcasm. That way people will know when you’re being an asshole.”

Jai bol skvelý, autorka ho úžasne opisovala a i keď bola kniha písaná z tretej osoby a menil sa jeho pohľad a Arin, dosť dobre sa do tých dvoch dalo vcítiť.

“Ari, guys aren’t like girls. When we say we’re fine we actually mean it.”

Ak by som mala zhrnúť moje pocity z tejto knihy, boli by pozitívne. Prostredie bolo originálne, dej bol originálny, koniec sa vydaril a určite navnadil na ďalšiu časť… Som spokojná, bola to správna oddychovka.

Moje hodnotenie : 7/10

Evi

 

 

One thought on “Smokeless Fire

  1. […] Kniha s ohňom na obale: Samantha Young – Smokeless Fire Podľa knižnej anotácie si myslím, že táto kniha je presne pre mňa – trochu toho moderného, trochu nadprirodzeného, štipka fantázie a veľa tínedžerských problémov – tá správna oddychovka. Dátum prečítania: 24.12.2016                             Recenzia: TU […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.