The Ice Cream Girls

Aj roky po zdanlivom vyriešení vraždy môže tá udalosť stále ovplyvniť ich životy.

6780522

Názov: The Ice Cream Girls

Autor: Dorothy Koomson

Rok vydania v originálnom jazyku: 2010

Žáner: mysteriózne, ženské

Séria: žiadna

“This is what it’s like to be a spectre in your own life.”

Poppy a Serenu kedysi spájal ich vzťah s učiteľom dejepisu. Obe tvrdia, že bol násilnícky a tyran. Obe mali v čase začatia ich vzťahu s ním 15 rokov. Obe pripravil o nevinnosť. Obe boli pri tom, keď mu konečne preplo, deň, keď spôsobili vážne zranenia. Každá však tvrdí, že to nie ona sa neskôr vrátila a zasadila mu smrteľnú ranu do srdca. Verejnosť vidí Marcusa, ich obeť ako nevinného učiteľa, obetavého otca. Serenu oslobodili napriek farbe jej pokožky. Poppy uznali vinnou.O veľa rokov neskôr každá vedie odlišný život, Poppy práve vychádza z väzenia a Serena má vlastnú rodinu, ktorá o jej minulosti netuší.

“I wasn’t who the world thought I was, I was a respectable girl and I could do things the right way.”

Dovoľte mi povedať, že toto bola skvelá kniha, naozaj skvelá. Jedna z najlepších mysterióznych kníh, lebo až na konci mi napadlo to správne riešenie situácie. Až do toho okamihu som však absolútne netušila ako to skončí. V tomto má autorka veľké plus.

Striedavý pohľad oboch dievčat, ak ich tak môžem ešte nazvať vnášal zaujímavú perspektívu, pretože okrem ich súčasného života obe spomínali na minulosť, na ten údajný vzťah s Marcusom. A niekedy sme mali možnosť vidieť udalosti z oboch pohľadov a vtedy bolo zaujímavé vidieť, ako každá premýšľala v ich situácii inak.

“He met and got to know the real me. And I’ve always wondered if the real me was good enough.”

Čo ma na začiatku zarazilo bola informácia, že Serena a Poppy sa nemajú rady, ony vlastne ani len nie sú kamarátky. Nechápala som to, veď obe “chodili” s tým istým mužom, ktorý na nich páchal rôzne hrozné veci, mal ich spojiť predsa prúd okolností, nie?
A potom mi to došlo. Nie. Vy by ste sa kamarátili s dievčaťom, ktoré tiež chodí s vaším priateľom. Dievča, ktoré tvrdí, že to nie ona ale vy ste zabili toho človeka? Ja asi nie.
Ale keby sa bavili, hovorím si predsa, mohli držať spolu.

“You know when you’ve met the man you’re meant to be with.”

Takže hlavné dve hrdinky sú Serena a Poppy.

Serena je ženatá, má dve deti, plánuje druhú svadbu s manželom, pretože sa milujú. Je navonok nudná, no drží v sebe veľa obáv, stále je v pozore. Rovnako je navonok pokojná až chladná, no vie byť aj poriadne bojovná. Okrem svojich obáv zároveň trpí občasnými výpadkami pamäte.

Poppy je v podstate silná osoba, no v živote to má ťažké. Vrátila sa z väzenia a rodina ju nedokáže prijať späť. Ona sama nevie čo so životom, chce len očistiť svoje meno. Narozdiel od Sereny je skôr výbušná, respektíve agresívna.

Jediné, čo mi na knihe trošku prekážalo je, že sa nedá povedať, že som do poslednej stránky nedočkavo prevracala stránky, lebo som straaašne chcela vedieť, ako to skončí. (Možno to bude tým, že som to dočítavala neskoro v noci?) Áno, bola som v istom napätí a kniha ma zaujala aj vlastne pohltila.

“Sometimes it’s best to let things be. They have a habit of working themselves out for the good of all concerned.”

Možno by vás zaujímalo, prečo sa kniha volá Ice Cream Girls (kvôli “jedálnemu” názvu som si ju vybrala do mojej zimnej výzvy). Dievčatá boli známe vďaka spoločnej fotke v plávkach so zmrzlinou, na ktorej vyzerali naozaj dobre. Škoda, že tú zmrzlinu ani len nemohli zjesť, však?

Knihu sa oplatí prečítať už len preto, že je pútavým opisom života s niečo ako psychopatom. Ukazuje, že napriek výstrahám sú mladé dievčatá stále schopné naletieť takýmto jedincom. Zobrazuje dôsledky týchto vzťahov, ak dopadnú týmto a nie tým horším spôsobom, ako aj následky toho, ak sa tieto kauzy zverejnia, následky toho, ak vám nikto neverí, že hovoríte pravdu.
Prosím, prečítajte si ju.

“Love is not to be meant to be this painful.”

Knihu hodnotím na 8/10.

Pepa

One thought on “The Ice Cream Girls

  1. […] Kniha s jedlom v názve: Dorothy Koomson – The Ice Cream Girls Ach, ja som už prečítala toľko kníh s jedlom v názve. Preto bolo ťažké vybrať nejakú novú, ktorá by ma zaujala. Dátum prečítania: 4.1.2017                           Recenzia: TU […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.