Neslušná sázka

Kto vyhrá hru?

51ixn3mzb2l

Názov: Neslušná sázka (When Harry Met Molly)

Autor: Kieran Kramer

Rok vydania v originálnom jazyku: 2010

Žáner: romantické, historické

Séria: Impossible Bachelors

Diel: 1.

“Najhorší podliaci a najväčší blázni majú krásny zovňajšok.”

Lord Harry Traemore je viac ako spokojný so svojím spôsobom života – užívaním si. Keď mu preto ponúknu jeden rok bez vtieravých žien zháňajúcich sa po manželovi, je mu jasné, že potrebuje vyhrať. Pravidlá hry sú – priniesť si na jeden týždeň tú najpôvabnejšiu a najkrajšiu milenku, ktorá bude musieť vyhrať zaňho.
Molly, Harryho kamarátka z detstva, je niekto, kto sa na túto úlohu hodí asi najmenej, no keď Harry zrazu nemá na výber, rozhodne sa mu za malú cenu pomôcť. Čo by sa mohlo pokaziť?

Neslušná sázka nebola zrovna kniha, akú som hľadala. Chcela som niečo s historickými udalosťami, so známymi postavami z dejepisu,s vojnami, no táto kniha bola len ďalším romantickým príbehom na mojej nekonečnej poličke.

Napriek tomu si myslím, že autorka veľmi dobre vykreslila situáciu v Anglicku v 19. storočí, ukázala aké podmienky mala rozmaznaná anglická šľachta a to som ocenila.

Páčil sa mi štýl písania. Knihe sa podarilo znieť ako z minulosti vetami, ktoré by nám v dnešnej dobe prišli smiešne, no nebola to ťažká “shakespearovčina”, veľmi dobre sa čítala.

Molly bola veľmi naivná, ako väčšina paničiek tej doby, no nezvyčajne priebojná a ukázala pravé srdce.

Harry bol samozrejme veľký lamač sŕdc, až pokým do jeho života znovu nevstúpila Molly a neobrátila ho naruby. Páčil sa mi vývin jeho postavy.

I keď bola kniha napísaná.. skôr opisovaním okolia, dali sa tu nájsť i pocity, ktoré mám na knihách tak veľmi rada a preto, no i pre mnohé ďalšie veci sa mi nakoniec páčila, i keď bola trochu klišé.

Ako jednu z prvých historických fikcii určite neľutujem, že som si knihu prečítala a odporúčam každej milovníčke romantiky a literatúry situovanej v minulosti.

Hodnotím tak na 6/10.

Evi

Knihu som čítala aj ja a hoci to ozaj nebola pravá historická kniha, tak ja som sa na nej zabavila a preto ju tiež hodnotím na 6/10.

Pepa

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

One thought on “Neslušná sázka

  1. […] Nový žáner (pre mňa nový): Kieran Kramer – When Harry met Molly Keďže ma vždy zaujímala história, rozhodla som sa siahnuť po historickej romantike. Je mi jasné, že to asi bude len ďalší príbeh o láske a jej problémoch, no určite si tu budem všímať i tie historické aspekty, dúfam, že autorka nesklame. Dátum prečítania: 31.12.2016                             Recenzia: TU […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.