A Stone in the Sea

Nechcel nič. Pokým nezistil, že ona mala všetko.

a-stone-in-the-sea-by-al-jackson-cover-500x748

Názov: A Stone in the Sea

Autor: A.L. Jackson

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, YA, hudobné, súčasné

Séria: Bleeding Stars

Diel: 1.

“I don’t remember how to breathe without you.”

Hlavný spevák a gitarista hudobnej skupiny Sunder je známy svojou prudkou povahou a srdcom plným horkosti. A v jednom kuse sa dostáva do problémov pre tých, na ktorých mu záleží. Tento je však vážnejší ako tie ostatné. Musí kvôli nemu zmiznúť zo svetla reflektorov a utiahnuť sa do mesta Savannah. Tu stretáva Sheu, dievča, ktoré tiež schováva tajomstvá. Vedia, že sa do seba nemôžu zamilovať, no dokážu to?

“I wanted someone to look at me the way Shea had. Knowing I had absolutely nothing to give her and still she wanted it all the same. Me.”

V prvom rade mám knihy tohto typu rada – rýchlo a dobre sa čítajú s tým, že sa vždy stane niečo nečakano-čakané. I táto bola toho príkladom – zlý chlapec, dobré dievča, ktoré nie je až tak nevinné a kopa tajomstiev.

Sú jednoducho a pekne napísané, s nie príliš originálnym dejom, no stále stačia na uspokojenie čitateľa, ktorý v knihe hľadá romantiku a nechce pri čítaní rozmýšľať, ale oddychovať.

“And each time, he slipped a little deeper into my bones.”

Vždy sa mi v knihách páči hudobný námet a i keď tu bol menej viditeľný, stále tam bol, čiže to bolo pre mňa plus. Hudobná skupina plná pekných chalanov, ktorí by pre seba urobili všetko vždy dobre padne (dievčatám).

Hlavný hrdina sa samozrejme schováva za maskou “bad-boya”, no v skutočnosti je Baz obetavý, dobrý, skvelý, úžasný… skrátka to, čo vždy.

Shea má zlú minulosť, no tiež by sme na nej nenašli sebeckej črty.

Hlavní hrdinovia proste musia byť super.. a boli.

“To be blinded by her light while she drowned me in her sea of dark.”

Týmto sa dostávam k tomu, čo sa mi na knihe nepáčilo.

Kniha bola napriek tak trochu nečakaným situáciam stále predvídateľná a i keď sa dej zdal originálny, bol postavený na jednom známom princípe a to na princípe hromadenia (práve som si vymyslela názov 😀 ). Kvôli malej originalite deja mala autorka pocit, že stále potrebuje kopiť a kopiť problémy hlavných postáv.

Je pravda, že dramatické či nebezpečné situácie dej celkom príjemne okorenia, no keď ich je množstvo a ledva sa postavy dostanú z jednej, spadnú do druhej – to vie človeka rozhodiť.

Ďalšia vec bola insta-love – okamžitá láska. No dobre, Baz ju prenasledoval dosť dlho kým s ním konečne išla Shea von, ale po pár týždňoch si už pomaly vyznávali lásku a boli pripravení na hocičo.

Toto je niečo, čo mi hneď bije do očí a štve ma. Je to príliš nereálne.

I keď vám kniha nič nedá do života (možno tak zážitok zo super príbehu a štýlu písania autorky), úplne vám ju odporúčam na voľný deň, alebo večerné čítanie.

Hodnotím ju tak na 8/10.

“Find love and bring it here.”

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.