Too Late

Čo ak je príliš neskoro?

Názov: Too Late

Autor: Colleen Hoover

Rok vydania v originálnom jazyku: 2016

Žáner: romantické, súčasné, YA, thriller

Séria:

Diel:

Sloan by pre svojho brata urobila čokoľvek. A to aj robí. Je prinútená žiť s Asom Jacksonom – mladým nebezpečným dílerom. V škole stretáva Cartera, ktorý jej pripomenie čo je to šťastie. No to im nevydrží večne. Čo sa stane keď sa žiarlivý Asa dozvie o Carterovi? Keď sa Sloan o oboch dozvie pravdu?

Všetky knihy tejto autorky, čo som zatiaľ čítala, milujem. Sú originálne, dá sa pri nich zasmiať (možno i zaplakať) a sú napínavé tak, že sa od nich nemôžem odtrhnúť. No táto kniha bola jedna veľká zlátanina všetkého, čo jej tam vošlo and maybe more.

Je pravda, že táto kniha vznikla na Wattpade ako odreagovanie sa pri písaní ostatných kníh, ale musím povedať, že sa na nej poriadne vybláznila.

Najprv ale pozitívna vec : Colleen si v každej knihe vymyslí niečo jedinečné pre postavy. Či už je to pozdrav alebo tajné priznania, nikdy nezabudne pridať niečo špeciálne a iné. V tomto prípade to bola hra, ktorú naše dve hlavné postavy hrali.

Spočívala v tvorení viet náhodným vyberaním slov. Skrátka ste nemysleli a povedali prvé čo vám zišlo na um. Vznikali naozaj divné veci ako napríklad: “Neviem, čo si obliecť keď idem nakupovať tučniaky” alebo “Jednonohé žraloky ti prospejú viac ako zelenina”… skrátka hlúposti, ale bolo to zlaté.

Teraz k tým horším veciam.

Kniha bola samozrejme napísaná úžasne (lebo Colleen), ale čo sa týka deja, zmätenejší a rozhádzanejší už byť nemohol.

Udalosti boli na seba nasilu lepené a keď som si konečne vydýchla, zase sa stalo niečo, čo dej posunulo miliónkrát ďalej. Bolo to až smiešne, tá melodramatickosť postáv a pripájanie ďalších a ďalších zápletiek.

Myslela som si, že kniha nikdy neskončí. Mala viacero epilógov, autorka sa skrátka nemohla zastaviť na jednom a definitívnom konci, musela to ďalej rozpitvávať, čo už bolo na mňa naozaj príliš.

Celé to bolo len o jednom dramatickom vzťahu, o násilnostiach (mimochodom, mohla sa im i viac vyhýbať), drogách a o uplakaných hlavných postavách.

Nikdy som si nemyslela, že to pri Colleen Hoover poviem ale… táto kniha sa mi nepáčila. Dôvod ale, samozrejme, poznáme 😀

Prečítajte si a podeľte sa so mnou o váš názor, možno to budete vnímať úplne inak!

“I’m definitely an introvert, because people drain me. And now I need silence to refuel.”

Hodnotím ju tak na 6/10.

Evi

One thought on “Too Late

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.