Fighting for Flight

Čo ak musíte prehrať, aby ste vyhrali? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Názov: Fighting for Flight

Autor: J.B. Salsbury

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: romantické, YA, súčasné

Séria: Fighting

Diel: prvý

“This whole time I thought I was living. But the day I met you, the lights came on.”

Raven je mladá mechanička a zároveň dcéra neslávne známeho mafiána v Las Vegas. Jej život je všetko len nie jednoduchý. Jonah je zápasník, ktorého od zápasu svojho života delí pár týždňov. Keď sa títo dvaja stretnú, sú ochotní dať svoje srdce za toho druhého. Raven je však zrazu vtiahnutá do života svojho otca a Jonah si musí vybrať. Zachráni svoju kariéru alebo dievča, ktoré miluje?

Musím povedať, že J.B. Salsbury má aj lepšie knihy ako bola táto.

Začalo sa to štýlom písania. Bolo to TAK amatérske. Akoby som znovu mala trinásť a čítala fanfiction. Jednoduché vety. Jednoduché myšlienky. CELKOVÁ JEDNODUCHOSŤ. S týmto by som sa ešte zmierila, pretože som už takto čítala veľa kníh a niektoré z nich sa ukázali byť úžasné. Prekopala by som sa cez to.

Šla som teda ďalej a čakala silnú a drzú hlavnú hrdinku a úžasného chalana, do ktorého vnútra sa Raven bude pomaly prebojovávať (pomaly).

Lenže pri ich druhom stretnutí som sa musela pozastaviť a neveriacky krútiť hlavou. Všetko tu bolo insta! Hneď sa cítili priťahovaní tým druhým. Hneď sa akoby poznali odmala. Hneď sa do seba zaľúbili. Ak je jedna vec, ktorú na knihách naozaj neznášam, je to nedostatok času na “zdravé” zamilovanie sa. Okamžitá láska je neprirodzená a nereálna, tak ma s tým už neštvite.

Nespochybňujem lásku, len narážam na väčšinu vzťahov, ktoré sa takto skrátka netvoria. V tejto knihe nenájdete žiadne vyvíjanie sa vzťahu, len mrzutého, ochranárskeho chlapa a červenajúce sa dievča.

Raven nakoniec nebola baba so silnou vôľou a s tvrdohlavou, ambicióznou osobnosťou. Len veľa plakala, schovávala sa, červenala a chichotala sa na trápnych vtipoch.

Jonah bol neskutočne vlastnícky, po druhom stretnutí si namýšľal, že Raven je jeho, a že ju hrozne ľúbi, no proste..

Je tu samozrejme pár pekných momentov medzi našimi dvomi hrdinami a romantické duše sa tu aspoň v niečom určite nájdu, no dej bol predvídateľný, koniec bol predvídateľný, všetko bolo zrýchlené..Nedokázala som sa cez to preniesť. Kniha sa mi nepáčila, no to sa o ďalších knihách v tejto sérii nedá (AŽ TAK) povedať.

“When God hands you a gift, you don’t push it away and tell him ‘later’.”

“Fighting gave me my breath, but you brought me back to life.”

Ak vás toto neodradilo, vyskúšajte si to teda prečítať a povedzte mi vaše dojmy. 🙂

Knihu hodnotím na 4/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.