Kaleidoskop sŕdc (#1)

Skutočná láska nikdy nekončí.

Názov: Kaleidoskop sŕdc

Autor: Claire Contreras

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, súčasné, pre dospelých

Séria: Srdcia

Diel: 1.

“You can try to steer your life in a certain direction all you want, but ultimately, the wind is in charge of your sail.”

Estelle sa zrúti život po smrti jej mladého snúbenca. Po roku si ho dáva opäť do poriadku. Sťahuje sa k svojmu staršiemu bratovi a je odhodlaná začať odznova. Čo však neočakáva je opätovné stretnutie sa s najlepším kamarátom svojho brata, s mužom, ktorého pred toľkými rokmi ľúbila.

Táto kniha ma dostala. Bol úžasná, pútavá, krásne napísaná, úžasná a úžasná! Možno zniem príliš premotivovane, ale som nadšená. Takto má vyzerať kniha.

Začnem tým, že i keď ich čítam, nemám veľmi rada knihy, kde sú jednoduché, bezduché a hlavne “nevyspelé” opisy. Autorka tejto knihy presne vedela čo a kedy chce povedať, vedela ako to povedať aby čitatelia porozumeli jej myšlienkovým pochodom a taktiež vedela koľko toho povedať aby si udržala našu pozornosť.

Milujem, keď je kniha premyslená, a keď sa všetko pekne, pomaly a postupne odvíja.

Knihy od Claire Contreras nie sú len romantické, ale majú niečo do seba. Každá z nich prináša niečo nové, niečo originálne. To originálne v tomto príbehu boli “kaleidoskopové srdcia” a boli to srdcia pozliepané zo skla, ktoré vyrábala hlavná hrdinka, umelkyňa. Tieto srdcia symbolizovali tie skutočné, ktoré síce nie sú vyrobené zo skla, no dokážu sa zlomiť na milión malých kúskov. Musíme len nájsť niekoho, kto nám ich opäť opraví.

“Tomorrow I’ll be okay, but today I let myself bleed, and that’s okay too.”

Láska Estelle a Olivera nikdy nemala byť. On bol pre ňu príliš starý a jej brat by s tým nikdy nesúhlasil. Skrátka to nebol ich čas. Páčilo sa mi ale ako sa po toľkých rokoch znovu našli a tentokrát sa nepustili.

Príbeh nie je len o láske, je o druhej šanci, je o tom, že každý môže začať odznova. Autorka nám ukazuje cestu Estelle, jej snahu o obnovenie svojho života a jej boj o lásku. Vidíme ako sa pomaly odpútava od starého života a do toho nového si víta Olivera.

Aby som pravdu povedala, nepáčilo sa mi, že Estelle mala snúbenca. Až priveľmi mi to pripomínalo milostný trojuholník, ktorý z duše neznášam. I keď bol jej snúbenec mŕtvy, nemohla naňho prestať myslieť, chvíľami ho dokonca porovnávala s Oliverom. Oliver tiež musel mať hrozný pocit. Nechcel aby sa Elle cítila zle a zároveň stále myslel na to, že pred ním už niekoho ľúbila, že nie je jej jediný.

I tak som túto knihu zbožňovala od začiatku do konca. Bola naozaj krásna. Myslela som na ňu keď som ju čítala, keď som ju nečítala, keď som ju dočítala, večer pred spaním, ráno pri zobudení… a viete ako to ide ďalej. Skrátka sa ma držala.

Určite si prečítajte všetci romantici, no i ostatní!

Hodnotím veľmi pozitívne, na 9,5/10.

“Every second counts. Live in this moment. This is life. This is what matters.”

Evi

Knihu kúpite v internetovom obchode BOXU.

One thought on “Kaleidoskop sŕdc (#1)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.