What’s Left of Me (1)

Bolesť je pripomienka života, za ktorý treba byť vďačný.

 

 

 

 

 

 

 

Názov: What’s Left of Me

Autor: Amanda Maxlyn

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: súčasné, romantické, YA, realistická fikcia

Séria: What’s Left of Me

Diel: prvý

“Pain is a reminder of the life I have to be thankful for.”

Aundrea má 21 a už štyri roky bojuje proti zákernej chorobe – rakovine. Keď sa kvôli liečbe presťahuje ku svojej sestre, je šťastná, že nikto nepozná jej diagnózu, že sa môže správať normálne bez toho, že by na ňu ľudia pozerali a ľutovali ju. Stretáva tu Parkera, a ten od základov zmení celý jej život. Zatiaľ však nie je schopná povedať mu svoje veľké tajomstvo.. Ako dlho to bude môcť skrývať?

Začnem možno niečím, čo ma iritovalo celú knihu a to bolo JEJ MENO. Volala sa Aundrea. Čítate dobre, nie Andrea ako normálny človek ale Aundrea. Neustále som sa nad tým pozastavovala, lebo moje nervy, no tak! Toto je len môj subjektívny pocit, zistila som, že Aundrea je normálne meno, no tým, že som to stále vnímala ako preklep som si veľmi nedopomohla k duševnej pohode.. He.

Ďalšia vec, ktorá sa mi až tak nepáčila bola insta-love/okamžítá láska medzi dvoma hlavnými postavami. Všetko sa to zomlelo tak rýchlo! V jednej chvíli sú spolu asi druhýkrát vonku a v ďalšej si už vyznávajú lásku a plánujú deti. TAKTO TO NEFUNGUJE. Prosím, knižné postavy, najprv sa spoznajte kým začnete tvrdiť, že niekoho milujete.

Mužský hrdina Parker však v tejto knihe nesklamal. Ja viem, prečo čítam romantické knihy. 😀 Tento chlapík ide na moju poličku vysnívaných priateľov. Bol pozorný, vtipný, inteligentný, vzdelaný a neodolateľný, spĺňa teda kritériá. (Robím si srandu.)

Musím vyzdvihnúť spôsob písania autorky. Aj keď som už povedala, že sa všetko zomlelo rýchlo, zomlelo sa to krásne. Kniha sa úžasne čítala, zhltla som ju za dve hodiny a opisy boli veru úžasné. Nedokázala som sa od nej odtrhnúť i vďaka tomu, že sa neustále niečo dialo a dej bol tiež veľmi zaujímavý.

“You’re scared, but just because you can’t see your future, doesn’t mean I can’t. I see it clearly because I can see mine.”

Klobúk dole pred opismi choroby, ktorou si hlavná hrdinka prechádzala. Autorka to opísala tak dobre, až som cítila Aundreinu bolesť, chcela som ju objať a utešiť ju. Často som sa zhrozila keď som čítala čoho všetkého sa musela vzdať. Boli tu veľmi silné časti ako vypadávanie vlasov, chemoterapia a mnoho ďalších.

Aundreu som celý príbeh veľmi obdivovala za jej silu a nebojácnosť. Za jej dobré srdce i v jej situácii.

No a záver knihy ma dostal, bol čakaný ale aj nečakaný a proste…úžasný!

“Someone once told me that it’s not about whether there is life after you die, but whether you’re alive before you die.”

V konečnom dôsledku sa mi kniha páčila, prečítajte si ju hlavne kvôli originalite deja a úžasným postavám. 🙂

Hodnotím ju na 6/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.