Present Perfect

Dokonalosť je ilúzia živená nedostatkom istoty.

 

 

 

 

 

 

 

Názov: Present Perfect

Autor: Alison G. Bailey

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: romantické, YA, súčasné

Séria: Perfect

Diel: prvý

“There hasn’t been a day in my life that I haven’t loved you. I wish you would just let me love you.”

Amanda a Noah sa poznali od narodenia, vekovo ich od seba delili sekundy. Bolo len prirodzené, že sa z nich stali najlepší priatelia, spriaznené duše, ktoré si nevedeli predstaviť život bez toho druhého. Amanda vyrastala v tieni svojej staršej sestry, čo ju viedlo k myšlienkam o jej menejcennosti a k pochybnostiam o sebe samej. Jediná dokonalá vec v jej živote bol Noah, a o toho nesmela prísť. Život sa ale nie vždy odvíja podľa našich predstáv.

Ďalšia úžasná kniha, však?

Dovoľte mi začať pár dôvodmi prečo sa mi táto kniha nepáčila až tak ako mohla. Pretože nebola zlá a preto, lebo nerada príliš kritizujem knihy, budem miernejšia.

Amanda bola baba, ktorá bola posadnutá dokonalosťou. (“Niečo sa neodvíja tak, ako si to predstavujem? Už nikdy nevyleziem z postele hneď po tom, ako všetkých pozabíjam.”) Nebolo to až tak citeľné, no bolo to dostatočné na to, aby mi to liezlo na nervy. Ja som tiež taká, no viem, kedy niečo nechať tak a kedy sa mi neoplatí po a) bojovať a po b) strápniť sa. Lebo ona sa strápňovala v jednom kuse.

Vždy keď si Noah našiel nejaké dievča, správala sa ako päťročné dieťa, možno ešte detinskejšie. Myslela si, že Noah je jej a iba jej. Toto tiež chápem, lebo každý cítime istú potrebu “označkovať si teritórium” a neznášame keď nám niekto kradne kamarátov, no jej správanie sa v takýchto situáciach hraničilo s posadnutosťou. Bola schopná nakričať naňho len preto lebo sa na niekoho pozrel, nieto ešte s niekým rozprával.

Tým, že bol Noah taký perfektný a Amanda nebola, nedokázala si predstaviť iný záver ich vzťahu ako to, že ho zničí, že ho skazí. Čo je ÚPLNÁ hlúposť. V jednu chvíľu ho od seba odháňala a neskôr žiarlila, keď si niekoho našiel. Nevedela, čo chce a táto jej nerozhodnosť z nej robila naozaj skvelú hlavnú hrdinku.

Noah mal svoju Tweet (Amandina prezývka) veľmi rád, no bol to dospievajúci chalan, nemohol čakať na jedno dievča celý svoj život.

Avšak, keďže som za hlavné hrdinky a hrdinov, ktorí nie sú dokonalí, som rada i za Amandu. Konečne to nebola hlavná hrdinka bez jedinej chybičky, no chyby mala a videli sme to z prvej ruky, z jej pohľadu. Určite sa do nej vie kopa ľudí vžiť a prináša to lepší zážitok.

“Looks can be deceiving. You can’t always tell what’s going on inside a person from outside. People put on a brave face when they’re trying to get over heartbreak, but that doesn’t mean they have.”

Ešte jedna vec, čo sa mi nepáčila… a to je dej. Niežeby nebol originálny (nebol), ale to, ako sa na seba jednotlivé udalosti a situácie kopili a valili vôbec nikomu nepomohlo. Človek si ani nemohol vydýchnuť a hneď sa naňho valila ďalšia spúšť. Dej bol zaujímavejší, no… neprehľadný? Skrátka autorka už nevedela aké klišé veci ešte pozliepať, tak tam dala všetky.

Koniec knihy to už úplne dorazil. Nie úplný koniec, ale udalosť pred ním. Určite budete vedieť o čom rozprávam keď si knihu prečítate. Bolo to tak nečakané, až to bolo neuveriteľné. No tak, naozaj?

V konečnom dôsledku ale táto kniha odo mňa dostala tri hviezdičky na goodreads, čiže podľa mňa nebola až tak zlá. Rýchlo sa čítala, občas som sa aj zasmiala (nad hlúposťou postavy) (ale nie, aj na vtipných pasážach) a dokázala si ma “obmotať okolo prsta”.

“You do have me. Every part of me. You always have. You just don’t want me.”

Prečítajte si na vlastnú zodpovednosť, ale naozaj sa vám môže páčiť. 🙂

Hodnotím ju na 6/10.

Evi

Ja som túto knihu čítala tiež a hoci som jej tiež na Goodreads dala 3 hviezdičky z piatich, tak ma kniha veľmi neoslovila. Bolo to dovolenkové čítanie, ktoré som prečítala na dovolenke a viackrát tú knihu už vidieť nechcem.
A koniec sa mi tiež nepáčil, no čo už 😀

Takto spiatočne by som knihu hodnotila na 4/10, no predtým by som jej asi tiež dala tých 6/10.
Tak si môžete vybrať.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.