Never Never (1, 2, 3)

Zabudnutie je desivé, no spomínanie môže byť horšie.

Autor: Colleen Hoover, Tarryn Fisher

Názov: Never Never

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015, 2015, 2016

Žáner: romantické, súčasné, YA, mysteriózne

Séria: Never Never

Diel: prvý, druhý, tretí

“I may not remember anything about her, but I would bet her smile was my favorite part of her.”

Charlie a Silas si v jedno školské ráno uvedomia, že si nepamätajú nič o sebe, či o svojom živote. Ona robí všetko preto aby zabudla, on robí všetko pre to aby si pamätal.

Never Never je kniha rozdelená na tri časti, prvá i druhá časť teda majú veľmi nedokončený dej a nedajú sa čítať ako samostatné knihy. Len varujem – keď si chcete prečítať túto knižku, musíte rovno všetky tri.

Kniha od úžasnej autorky je vždy niečo vzrušujúce, no kniha od DVOCH skvelých autoriek…

Asi si viete predstaviť ako veľmi som sa tešila na jej čítanie. Autorky si rozdelili pohľady dvoch hlavných postáv a tie so sebou dokonale ladili. Ich štýly písania sú si veľmi podobné, no zároveň v každom nájdeme nejaký charakteristický znak danej autorky… všetko do seba ale zapadalo a vôbec som si neuvedomovala, že to píšu dve rozdielne osoby. Klobúk dole!

Charlie a Silas sa teda “zobudia” v škole a zistia, že vôbec nevedia kde, prečo a hlavne kto sú. Časom zistia, že spolu chodia, a že sú v škole populárni. Zabudnutie je desivé, no spomínanie pre nich môže byť horšie.

Obaja boli v knihách nesmierne opatrní pretože, predsa len si nič nepamätali, no ich osobnosti sa i tak prejavovali. I keď zabudli kto sú, stále v sebe mali niečo z ich vlastností.

“You think you can make me like you again?”

I look over at her and give my head the slightest shake. “No. I’m gonna make you fall in love with me again.”

Pomaly odkrývali tajomstvá svojich rodín, detaily o ich vzťahu, neskôr i príčiny zabudnutia. Počas čítania mi zimomriavky nedali pokoj, niekedy som dokonca sedela s otvorenými ústami a so zatajeným dychom horúčkovito čítala ďalej.

Colleen Hoover to znova urobila – vytvorila hlavného hrdinu, ktorého si každé dievča muselo zamilovať. Silas bol vtipný, milý džentlmen. Tarryn Fisher sa pohrala s Charliinou “iskrivou” povahou a musím povedať, že niekedy som ju naozaj nemala rada ale predsa len.. všetci v sebe máme trochu výbušnosti.

“I want to feel that again. I want to remember what it feels like to love someone like that. And not just anyone. I want to know what it feels like to love Charlie.”

Kniha bola TAK návyková, že som sa od nej nevedela odtrhnúť, úplne ma vtiahla do deja.

ALE musím povedať, že po tom všetkom čím si Charlie a Silas prešli bol koniec knižiek mimoriadne slabý. Počas čítania sa na seba všetko kopilo a čakala som niečo oveľa väčšie ako koniec, ktorý autorky vymysleli. I napriek tomu sa mi knihy páčili, prečítajte si ich!

Never Never hodnotím na 7/10.

Evi

Dá sa povedať, že túto sériu sme čítali simultánne. A zase raz sa zhodneme v hodnotení. Tiež by som sa vyjadrila ku koncu: keď raz vybudujete TAKÚTO zápletku, chce to veľké odhalenie, zaujímavý dôvod. To, čo autorky urobili, mi prišlo… odfláknuté, aby som sa vyjadrila familiárne.
A teraz nehovorím len o dôvode, ale aj o celkovom závere. Ten ma pomýlil tak, že som si musela 2-3x prečítať, čo sa stalo, lebo mi to bolo akési divné.
Ale súhlasím s tým, že napriek koncu sa knihy oplatí prečítať… aj keby nikdy nemali vyjsť u nás, knižky sú tenučké a s ľahkou angličtinou, keby vás to náhodou zaujímalo.

A tiež sa s Evi zhodneme v hodnotení – 7/10.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.