5 kníh, ktoré som nikdy nedočítala #2

Ja som si narozdiel od Pepy ako malá dala predsavzatie, že dočítam každú knižku, ktorú začnem čítať. Asi viete, že to je hrozná hlúposť, pretože nikdy nestačí len anotácia aby ste sa do knihy zamilovali, tipli si štýl autora či kvalitu jeho zápletky v príbehu. Ja som však menší perfekcionista, a preto som nedokázala zniesť rozčítanú knihu, alebo teda niečo nemať dokončené. 

Postupom času (a veku) som si začala uvedomovať, že v tomto preháňam, a keďže som mala voči knihám, ktoré sa mi nepáčili menšiu averziu, musela som sa cez toto nedočítavanie preniesť. A celkom to zvládam, už nemám najmenší problém nechať knihu tak. Keď ma nebaví, nie je čo riešiť.

Preto som sa i ja chcela vyjadriť k mojim nedočítaným knihám. Je ich veľké množstvo, no vybrala som tie, ktoré sa ani trochu trošilinku nechystám čítať najbližších päť rokov. Musela by som byť príliš zúfalá.

Animated GIF

1. Jana Eyrová

Musím povedať, že povinné čítanie alebo teda čítanie starších kníh mi vôbec nevadilo. Vlastne ich milujem. Knihy ako Pýcha a predsudok či Utrpenie mladého Werthera vo mne dokázali vyvolať mnohé pocity, no len tie pozitívne.

Jana Eyrová sa mi však už od začiatku zdala neskutočne obsiahla, plná opisov (ako koniec-koncov všetko z tej doby), a tým pádom nudná. Som si istá, že mi to niekto z vás vie vyvrátiť, no pre mňa osobne je to kniha, ktorá je až priveľmi dlho na mojej poličke a stále mám “lepšie” knihy, ktoré na mňa čakajú.

Nepomáha ani to, že viem presne čo čakať, čo sa kedy stane keďže som bola na diele bola v divadle a učili sme sa o ňom v škole.

2. Záblesk

Záblesk som dostala od jednej kamarátky keď som mala možno 12 rokov. Najskôr som sa naň veľmi tešila, je to predsa romantická kniha o anjeloch! No pomaly na ňu sadal prach a ja som vyrastala z týchto typov kníh (Twilight sága mi pomohla 😀 ), čiže som ju nikdy viac neotvorila.

Táto kniha teda patrí do skupiny tých nešťastných, ktoré zostali zabudnuté, a časom i.. nechcené.

3. Piata vlna

Knižka mi už pridlho sedí na poličke. A ani nie je moja, ale požičaná od kamarátky, ktorá na ňu už iste tiež zabudla. Táto kamarátka z nej bola natoľko nadšená, že mi (s mojím súhlasom, lebo milujem spoilery) predostrela celý dej a prezradila všetky dôležité zápletky.

Neohúrila ma až natoľko aby som o týchto veciach ešte musela čítať na tristo stranách. Už by som jej ju mala vrátiť.

john krasinski GIF

jonah hill ok GIF

4. Kam zmizla

Zostaň so mnou bola jedna z najkrajších kníh, aké som kedy čítala. Správna dávka romantiky zmiešaná so správnou dávkou originality a jemnou hudobnou posýpkou.

POZOR SPOILERY NA ZOSTAŇ SO MNOU!!!

Keď sa Mia prebrala, predstavila som si pre ňu a Adama dokonalý koniec, keď si toľko vytrpeli. Ani som veľmi nepotrebovala vedieť viac o ich ďalšej ceste životom, len som chcela aby boli šťastní. Ale nie, hneď v anotácii na Kam zmizla vidím, že po troch rokoch sa NÁHODNE stretnú. NÁHODNE. 😦

Nanešťastie som si uvedomila čo som to vykonala až keď bolo neskoro a kniha bola kúpená. Nikdy som ju nezačala čítať pretože by mi pri nej bolo až príliš smutno. Prečooo?

jennifer lawrence crying GIF

5. Volanie kukučky

Don’t even get me started on this book. Skrátka som zarytá Potterhead (milujem Harry Potter sériu) a asi som len nečakala, že JKR napíše niečo tak zdĺhavé a.. nudné. Niekto so mnou musí súhlasiť! Viem, že sa to po čase rozbehlo a musel to byť úžasný príbeh plný záhad a nebezpečenstva a skvelých hlavných hrdinov, no už som si knihu zaškatuľkovala a nemôžem proti tomu veľa urobiť. Vždy keď ju začnem čítať, musím ju odložiť.

Ale teraz mám zrazu veľkú chuť znova ju z tej poličky odlepiť, držte mi palce! 😀

Ktoré knihy ste nedočítali vy? Podeľte sa so mnou 🙂

Evi

8 thoughts on “5 kníh, ktoré som nikdy nedočítala #2

 1. Mě se Pátá vlna líbila, ale kdyby mi někdo jen popsal děj, asi bych se k ní taky moc neměla. Jinak co se týče nedočítání, tak já to moc nedělám. Když už něco začnu, většinou se kousnu a také to dokončím. Výhodou je, že čtu opravdu rychle (jedna z mála věcí, které jsem se OPRAVDU naučila na vysoké škole), takže to nikdy není příliš velká ztráta času. Dost mi také pomáhá, že čtu v autobuse a při čekání na něj, takže prost čtu, i když mě kniha nebaví – protože kdybych si nečetla, tak co budu na té zastávce dělat?

  Like

  • Mne býva v autobusoch zle, čo je pre mňa hrozná nevýhoda. Čo by som dala za parádnu knihu na ceste na dovolenku či podobne 😦
   Ja som sa zas naučila selektovať to podstatné. Keď ma nejaká kniha nebaví, väčšinou ju i tak dočítam, ale len behám očami po slovách a hľadám dôležité body 😀

   Like

 2. Tak Volání kukačky rozhodně doporučuji dočíst. A ještě oba další díly.
  Já jsem v poslední době nedočetla tolik vychvalovaný Kvítek karmínový a bílý. Nuda. A na gymplu román Victora Huga Devadesát tři. Ty popisy byly strašně dlouhé.

  Like

 3. Hele já Janu Eyrovou četla asi čtyřikrát, tak ti jedno přečtení věnuji. 😀 Záblesk jsem přecetla celý, i další díl, velmi mě to bavilo, no bylo mi asi 13. Teď už bych se do toho asi taky nepustila.
  Taky mám spoustu spoustu rozečtených knih. Překvapivě i ty, které mi přijdou velmi dobré a bavily mě. Snad se k nim dostanu. Někdy… 😀

  Like

  • Ja mám tiež pár takých… myslím, že som ich prestala čítať práve kvôli tomu, že ma tak bavili a bála som sa čo budem robiť keď ich prečítam. Poznáš taký ten strach? Že nedokážeš zniesť, že by sa niečo tak úžasné mohlo skončiť? 😀 😀 určite sa k nim chcem ale vrátiť a aj tebe držím palce! 😀

   Like

 4. Kukučku som tiež začala a po pár stranách (alebo kapitolách?) musela odložiť, proste som furt mala pred očami Harryho Pottera a… nešlo to 😀
  Potom už dlho bojujem s knihou Finále, štvrtou časťou zo série Zavrhnutý. Vždy som si dala re-reading celej série, aby som sa do toho dostala, no nie a nie to dočítať. Už som to skúšala asi 3krát 😀
  Nedočítala som ani Ľavú ruku boha, no to je asi kvôli tomu, že som to začala čítať asi ako 15 ročná a bolo to na mňa trochu príliš temné 😀

  Like

  • Kukučka – no presne! A toho sa chcela Rowlingová vyvarovať, preto si dala pseudonym.. len na druhej strane, keby sa nedozvieme, že to je ona, asi by tá séria nebola až tak známa 😀 každopádne, super, že zdieľaš môj názor 😀
   V sérii Zavrhnutý som sa dostala až po prvý diel 😀 ten sa mi páčil ale nejako som na ďalšie knihy zabudla… vďaka, vyhrabem v čítačke!

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.