All Sorts of Possible

Keď sa otvorila diera v zemi, nebol čas brzdiť ani strhnúť volant.

Názov: All Sorts of Possible

Autor: Ruper Wallis

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: YA, paranormal

Séria: žiadna

Po tom, ako sa na ceste otvorí obrovská diera a to rovno pod autom, v ktorom ide Daniel s otcom, Danielov celý život sa prevráti naruby. Jeho otec je v kóme a on je menšia celebrita, pretože prežil bez ujmy. Zrazu sa aj začnú okolo neho diať zvláštne veci, vyhliadne si ho ziskuchtivý gangster a chce od neho zdanlivo nemožné.

Najprv malý príbeh alebo skôr len také frflanie a potom sa dostaneme ku knihe. Knihu som kúpila za pomerne lacný peniaz v Martinuse, pretože sa mi páčil nápad, obálka a prvých pár strán. Potom sa pozriem na internet a zistím, že kniha je super neznáma. A tak rozmýšľam, že ako sa vôbec dostala do našej krajiny? Na Goodreads má len asi 30 hodnotení. Takže hoci by som vám rada povedala, že si knihu môžete kúpiť, tak skôr nemôžete. Ale možno ak na Martinus zakričíte alebo ich pekne poprosíte, tak jednu kópiu možno niekde vytiahnu?
Okrem tejto zvláštnosti je tu ešte taký fakt, že som tú knihu čítala 4 MESIACE!!!! Viete, koľko týždňov som už plánovala knihu zrecenzovať, no nikdy som ju nemala dočítanú? Priveľa.

To sa už dostávame k recenzii, pretože za to pomalé čítanie môže jedna/viac z týchto vecí:

  • fakt sa mi nechcelo
  • miestami sa kniha fakt ťahala
  • premenila som sa na šimpanza a stratila som schopnosť čítať
  • čítala som niečo iné
  • niekedy by som radšej uvarila štvorchodovú večeru ako prečítala viac ako dve strany
  • polku času som nevedela, o čo ide
  • možno bola písaná klingončinou?
  • som na úplne inej úrovni ako tá kniha a nevedeli sme sa zladiť

A pritom tá kniha vôbec nebola zlá! Napriek tomu, že vážne som chvíľami netušila, o čo ide, tak stále som si pamätala VEĽKÝ CIEĽ a vedela som, o čo ide v tom väčšom merítku, čo je asi dobre.

Len… miestami sa to fakt ťahalo. Neskutočne. Príliš.

A postavy sa správali tak, ako by sa podľa mňa nesprával nikto. Chááápem, odohráva sa to v Anglicku a tam sú ľudia trochu iní, ale niektoré veci nesedeli, ani keby sme išli na druhú stranu Zeme, odtiaľ sa odrazili do vesmíru a ocitli sa na planéte, ktorá je tretia zľava po tom, ako pri Venuši zabočíte doľava a pôjdete 4864 svetelných rokov.
Takže tak.

Ale obálka je krásna, nie?? Až na ten znepokojivý nedostatok veľkých písmen.

Ok, teraz vážne, lebo ja knihu podľa obalu nesúdim.
Napriek tomu, že sa postavy nesprávali autenticky, tak tri hlavné kladné postavy mi sympatické boli a celkom som si ich obľúbila. V takom tom pochabom zmysle slova, lebo niekedy by som im rada dala tenším časopisom po hlave, aby sa spamätali.

Veľké plus – žiadna romantika. Dobre, na jednej strane mali asi postavy menej rokov, ako v typickej young adultovke (ten tag som si nevymyslela ja), ale už tu boli knihy aj o čerstvo -násť ročných postavách, ktoré riešili vzťahy.

Čo vám viac povedať? Neviem. Recenzovať knihu, ktorú čítate 4 mesiace je celkom náročné a ani by som to nerobila, keby som si nemyslela, že vo svojej podstate si All Sorts of Possible zaslúži trochu pozornosti, lebo ak by ste ju prečítali za kratšie, tak má nádej byť ozaj dobrou.
Možno by bolo lepšie sa ma pýtať na konkrétne aspekty, ak vás kniha zaujala.

Knihu hodnotím na 6/10.

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.