Fairyloot: Ladies That Slay

Myslela som, že nás takýto článok už nebude čakať a nebola by som ho robila, keby som z tohto boxu nebola TAKÁ NADŠENÁ!

Keď neviete, akú knihu si na narodeniny vypýtať… vypýtajte si knižný box! Poviem vám veľkú výhodu. Je to, akoby ste mali narodeniny každý mesiac 😀

FairyLoot bol očividnou voľbou, pretože kniha je vždy Young Adult Fantasy, čo je super kombinácia, najmä bezpečná, lebo tam môže byť kopa rôznych vecí, ale princíp je vždy čitateľný – teda, pre mňa. Cenovo to nie je AŽ TAK super, ale výhodou pre nás, Slovákov a prípadne Čechov je to, že to ide z Veľkej Británie, tým pádom to poštovné nie je až tak katastrofálne a dostane sa to k nám vcelku rýchlo. A navyše mávajú knihy s exkluzívnymi obalmi, nápadité ostatné veci, častokrát také, ktoré už mimo boxu nezoženiete, ak neobetujete 5 oranžových škrečkov (nerobte to!!!!!!!!!!).

Najprv vám poviem, že vôbec dostať sa k tomu boxu bol neuveriteľný problém. O každý box sa bojuje cez internet a ten októbrový deň, keď som sa pokúšala o zápis, to bolo neuveriteľné. Po prvé som musela byť v škole a nikto iný, kto by mi to objednal, nebol dostupný. Po druhé sa mi v škole vybíjal rapídnym tempom notebook a keď som sa dostala na stránku – už cez mobil, lebo notebook sa vybil – tak som zistila, že stránka to nezvláda! Nadšení maniaci doslova preťažili server, takže než som sa dostala cez checkout, tak som mala nervy v kýbli a z polovice hodiny som nemala vôbec nič.

Čo by však človek nespravil pre knihy, však? 😀

FairyLoot došiel v taký deň, ktorý bol najprv zlý ale večer, aj tým, že to konečne prišlo, sa zlepšil na dobrý. Poďme dnu!

Nieee, to nestačí, poďme dať všetko von.

Ako vidíte, bolo tam toho naozaj hojne. Prvých 5 minút som strávila s blbým úsmevom na tvári, všetko som si pozerala, čítala malé letáčiky a oňuchávala, čo sa oňuchať dá. Poďme bližšie.

Tento box bol špeciálny, čakali nás DVE knihy.

The Last Namsara, knižka, ktorá vyšla len pred chvíľou, so špeciálnym trblietavým obalom špeciálne len pre FairyLoot. K tomu autorkin autogram, list pre čitateľov a krátky rozhovor.

Furyborn vychádza až v máji. Obálka je len dočasná, takže zase je to niečo, čo doma nebude mať skoro nikto. Oficiálna obálka bola zverejnená pred pár dňami (nebudem dávať link, trošku sa pohrabte internetom aj vy), ale musím povedať, že mne sa táto dočasná páči veľmi.

Vzorková veľkosť sviečky Hermiona, alebo Najchytrejšia čarodejnica (voľný preklad) od spoločnosti Flick the Wick.

A nakoniec (tejto fotky) na boxe vidíme nálepku od spoločnosti Reverie & Ink. Citát je vraj z knihy Iskra v popole. Veľa vám nepoviem, túto sériu som nečítala, ale farby sú pekné 😀

  

Tak dobre, tu toho vidíme trochu viac 😀

Obal na knihu (alebo book sleeve) je dizajnovaný od Aunjuli Art. Musím povedať, že to bola láska na prvý pohľad. Škoda, že sa mi doň zmestí len ruka, inak by som tam bývala ja. Knižky sa tam krásne zmestia a dokonca je obal zvnútra nepremokavý, čo je veľké plus!

Ku knihe The Last Namsara nám poslali aj ten obraz o veľkosti pohľadnice (ako vám to lepšie opísať?) aj odznak, ktorý po dočítaní niekde určite pripnem. Čakal nás aj odznak z knihy This Mortal Coil, ktorá vyšla pred mesiacom a teda som ju samozrejme ešte nečítala, ale keby som sa k tomu nikdy ani nedostala, tak dizajn je perfektný!

Záložka FairyLoot má na druhej strane dizajn mesačnej témy, ktorý sa nachádza aj na “spoiler card”, ktorej rožtek už vidíte.

A pri záložke sa črtá nažehľovačka z Hier o život, čo je RIADNE SUPER, lebo je tam presne ten citát, z ktorého mám vždy zimomriavky. (Chce si niekto tipnúť?). Táto je od Literary Emporium.

Lepší pohľad na spoiler card. Budem si musieť spraviť výstavku, aby som sa mohla na tie diela pozerať stále.

A pohľad na čerešničku na záver. Čaj s názvom Blue’s Brew. Blue, ako hlavná postava z Havraních chlapcov. Zodpovedná spoločnosť sa volá Bookish Teas. Po otvorení čajíka som skoro odpadla. Krásna vôňa, navyše je to ovocný čaj. Pomaly aj škoda to vypiť, ale…

Neodolala som. Jediné, čo tomu chýbalo, bola trochu cukru, čo môže byť moja osobná preferencia, ale musím pochváliť, že tak, ako ovocné čaje často bez dokyslenia a dosladenia nemajú chuť, tu chuť nechýbala. Ja som tento sypaný čaj lúhovala v… lúhovadle? (ako to nazvete???) Ale myslím si, že by to šlo vypiť aj s namočeným obsahom. Nabudúce vyskúšam a ak sa odo mňa dočkáte príspevku, zistíte, že je to tak. K tomuto záveru som totiž dospela tak, že tento čaj obsahuje jedlé trblietky, takže.. asi sa dá zjesť? Inak, prvá vôňa, čo ucítite, je taká sladšia, trochu ako vanilka, ale potom ucítite tie ríbezle a všetko ostatné, čo sa v tomto čaji nachádza.

A toto je už prvý náhľad do knihy, aby som vás nalákala.

Inak, FairyLoot sa snaží odmeňovať svojich zákazníkov, lebo každý mesiac na Instagrame robia súťaž, v ktorej ak nafotíte podľa určitej témy veci, ktoré ste dostali, tak môžete vyhrať ďalší mesiac box zadarmo. A to sa oplatí! 😀
A vznikajú potom aj takéto fotky…

   

Tak čo myslíte, stálo to za to? Ja si myslím, že áno. Decembrový box bude obsahovať kráľovské veci vrátane jedného Disney Funko, čo sú také postavičky s veľkou hlavou. A ja mám tichú nádej, že sa v boxe bude nachádzať kráľovská koruna, ktorou zadeklarujem sofokraticko-meritokratickú absolutistickú monarchiu po celom svete. A teraz si to choďte preložiť do Googlu a potom mi vynadajte, že to nedáva zmysel. Ale mne to zmysel dáva 😀

Ale.. K decembrovému boxu sa už nedostanete, dokonca pravdepodobne ani k januárovému, pretože na začiatku mesiaca bude k získaniu len pár “zbytkových” kusov. Zároveň však okolo 5.1. bude dostupný boj o februárový box. Ja januárový vynechám, lebo väčšina vecí bude okolo Sarah J. Maas, od ktorej odmietam čítať veci. Februárovú tému určite vyhlásia o pár dní.

No teda, celkom som sa rozpísala. V prípade, že vás tento článok príliš neotrávil a nevadilo by vám vidieť pokračovanie aj o mesiac, tak mi to naznačte jedným z nasledujúcich spôsobov: like článku, komentár, odber, zdieľanie, holubia pošta, dymové signály alebo krištáľová guľa.

Pepa

 

3 thoughts on “Fairyloot: Ladies That Slay

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.