Being Brooke

Majú títo najlepší kamaráti šancu na niečo viac? 

Názov: Being Brooke

Autor: Emma Hart

Rok vydania v originálnom jazyku: 2016

Žáner: romantické, súčasné, YA, humorné

Séria: Barley Cross

Diel: 1.

“I love you the way the center of my world should be loved.”

Brooke a Cain sú najlepší kamaráti. Brooke ľúbi Caina a Cain chodí s dievčaťom, ktoré viac umelé byť nemôže. Uvidí niekedy Cain o čo prichádza?

Keď som začala čítať po anglicky, očarili ma tri autorky – Colleen Hoover (tú som už poospevovala hádam dosť), Emma Chase a Emma Hart. Tá prvá je pre mňa výnimočná, každá z jej kníh stojí za to. I tie ostatné dve milujem, ich knihy sa mi veľmi páčili keď som mohla mať tak 15 rokov. Preto som Emmu Hart znovu vyhľadala a skúsila nájsť nejaké diela, ktoré som od nej ešte nečítala.

Vyhodilo mi túto knižku a až príliš som sa na ňu tešila. Možno až tak, že keď som ju konečne začala čítať.. až tak mi neučarovala. Idealizovala som si ju ako dokonalú, no trochu som to “prepískla”. Bola úžasná, no predsa len som sa za tie roky trochu posunula v mojich štandardoch. Jejda, znie to hrozne povýšenecky. Páčila sa mi!

Teraz príde to ale.

ALE, … alebo poďme najskôr na tie pozitíva, snáď ich negatíva neprekričia.

“I’m twenty-four, it’s a Friday night, and I’m waiting in for a take-out gyros and fries in my onesie. My life is just so exciting I can barely stand it.”

Hlavná hrdinka si robila jeden trapas za druhým. Tak veľmi som sa s ňou stotožňovala! 😀 Milovala som trápne situácie, do ktorých sa dostávala takmer na dennom poriadku. Bola mi i vďaka tomuto viac sympatická.

awkward justin timberlake GIF

Milujem knižky, kde sú hlavní hrdinovia najlepší kamaráti. Tým, že sa už poznajú skrz-naskrz som bola ušetrená zdĺhavého zoznamovania sa a skočila som rovno do “druhej fázy”.

Being Brooke bola úžasná kniha i v tom, že bola tak nenútená a mala taký ten ľahký podtón. Neriešili sa tu temné témy. Bola tu len Brooke a Cain a problémy typu “ľúbi ma-neľúbi ma”.

Brooke ma naozaj vedela rozosmiať. Pri trápnych situáciách si ešte aj našla čas na vtipné poznámky/myšlienky a ja som mohla len čítať a čítať a usmievať sa ako blázon.

“LIFE TIP #7: Respect your elders. You never know when they’ll insult the person you hate.”

Prejdem už k tým negatívnym poznámkam, ktoré si vôbec nevšímajte, lebo tá kniha je super!

Čítate ďalej, však? … 😀

Skrátka… chýbal mi tu nejaký vývoj postáv. Alebo celkovo, príbeh postavy. Brooke aj Cain boli super, ale nemám pocit, že som ich dobre spoznala. Jedna z vecí, ktoré pri knihe očakávam je, že budem mať pocit, že hlavné postavy sú moji najlepší kamaráti, že o nich budem všetko vedieť. Tu som ten pocit ozaj nemala.

Ďalej.. na jednej strane nenútená knižka, no na druhej až príliš jednoduchá na môj vkus. Potrebujem dej, kde sa niečo deje, nie len nejaký jeden náznak akcie na 100 stranách. To je ako ulita bez slimáka.. alebo malá časť ľadovca, ktorú je vidno nad vodou. No tak, keď si to prečítate, určite uznáte, že to bola len taká..knižka na oddych.

Okej, stačilo ponosovania sa. Na relax bola táto kniha veľmi dobrá, na pár hodín mi pomohla zabudnúť na všetky problémy.. namiesto nich som sa zaoberala tými Brookinými (Brookinými? 😀 ).

Hodnotím ju na 6/10.

Evi

2 thoughts on “Being Brooke

  1. Jé, tak o té jsem neslyšela už dlouho… od Emmy Hart jsem četla sérii The Game a ta byla skvělá 🙂 Je škoda, že se postavy nevyvíjí, právě to na knihách miluju sledovat, ale jako oddechovka to vypadá dobře 🙂

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.