Just One Song

Naučiť sa znovu žiť vďaka nemu už nevyzerá ako taká ťažká úloha.

Názov: Just One Song

Autor: Stacey Lynn

Rok vydania v originálnom jazyku: 2013

Žáner: romantické, súčasné, hudobné, YA

Séria: Just One Song

Diel: 1.

“When I first met her I knew in a moment I would have to spend the next few days re-arranging my mind so there would be room for her to stay.”

Nicole v jednom okamihu stratila všetko, na čom jej záležalo. Je zlomená. No po roku, troch mesiacoch, jednom týždni a šiestich dňoch sa rozhodne prestať počítať dni od tragédie a znova začať žiť. V tomto jej príde na pomoc rocková hviezda Zack Walters, ktorý na ňu od ich stretnutia nedokáže prestať myslieť. Prijme Nicole skutočnosť, že by opäť mohla byť šťastná?

Táto kniha ma dostala z viacerých dôvodov. Nie všetky (a dovolím si tvrdiť, že menšina) boli dobré. Okej, dobrý bude možno tak jeden.

Eh.. tak pekne poporiadku.

nytimes GIF

Postrach obrovského množstva čitateliek (čitateľov??) je insta love. Tá desivá, nepríťažlivá, klišé a nereálna láska na prvý pohľad. Je to láska, ktorej chýba hĺbka a preto sa takým väčšinou ani len neprizerám, skrátka oblúkom obchádzam.

Táto láska môže byť skutočne založená len na vonkajšom vzhľade človeka, ktorý si samozrejme (i keď tvrdíme opak) tiež všímame, no ktorý nevypovedá o jeho povahe, o srdci toho človeka. Preto mi príde úplne šibnuté keď vidím (čítam) ako sa dievča s odovzdaním pozerá na chlapca, ktorého stretla pred týždňom ALEBO, extrém tejto knihy, sa s chalanom vydáva na turné po asi dvoch týždňoch od ich prvého stretnutia.

Nechápte ma zle, niekedy je super keď v knihách postavy nemajú tie zvyčajné prekážky, ktoré im bránia dať sa dokopy aspoň do polky knihy typu “nie som pre teba dosť dobrý”, “iba by som ťa spomaľovala”, “nechcem vzťah (ale niečo ho k nej i tak priťahuje až nemôže odolať a… dobre, to je na inokedy)”.

easy GIF

Fú, mám pocit akoby som behala okolo toho, čo chcem v skutočnosti povedať – v tejto knihe bola, čuduj sa svete, insta love. Možno aj najhoršia akú som zažila, ale nechcem robiť unáhlené závery. Vlastne som si práve spomenula na horšiu, prepáčte.

Nicole a Zack sa do seba zamilovali hneď. Na druhý alebo tretí deň už vedel pomaly všetko o jej minulosti a do dvoch týždňov sa spolu chystali na turné, lebo spolu chceli “tráviť čas”. Veľmi sa to počas knihy nezlepšilo, aby ste vedeli, ak to ešte stále chcete čítať.

Ale nie, možno sa to niekomu z vás páči, tak smelo do toho.

Nechcem ale byť až tak zlá lebo táto kniha bola naozaj pekne napísaná. Keď som si odmyslela isté veci, celkom sa dala čítať, naozaj.

To bola tá jedna dobrá vec. Aj z tých zlých sa nakoniec vykľula jedna.. ale taká veľká, ktorá vrhala škaredé svetlo na celú knihu.

No nič, bola to fajn oddychovka, hodnotím ju na 4/10.

Evi

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.