Ramsay

“Medzi láskou a nenávisťou je veľmi tenký závoj.”

Názov: Ramsay

Autor: Mia Sheridan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2016

Žáner: romantické, YA, súčasné

Séria: Sign of Love

Diel:

“Life brings us all to our knees at one point or another.”

Brogan Ramsay mal už v sedemnástich rokoch na svojich ramenách veľkú ťarchu – jeho rodina závisela len a len na ňom. Tento tichý génius sa staral o záhradu bohatého podnikateľa a nič ho nedokázalo vyviesť z miery. Okrem Lydie.
Lydia, ktorá celý svoj život vyrastala v bohatých pomeroch svojho otca, však Broganovu dôveru zradila. Brogan kvôli nej prišiel o všetko a zasvätil svoj život pomste. Teraz sa vrátil do Lydiinho života a je pripravený rúcať čo sa dá.

Všetky knižky od Mii Sheridan, ktorých recenzie tu máme patria do série Sign of Love. Nie sú však prepojené postavami ani dejom, ale znameniami horoskopu. Dielo Ramsay sa nesie v znamení barana. (Autorka v úvode vždy objasňuje znamenia a ich mytologické príbehy, no i tak si ich nikdy nejako nepriraďujem.) Môžete si teda prečítať hocijakú knihu z tejto série a je jedno v akom poradí.

Zatiaľ sa mi skoro všetky jej knihy páčili, sú originálne, majú isté čaro a hĺbku. Je skvelé, že knihy nie sú prepojené, vždy môžem čakať niečo nové a úplne iné od toho predošlého.

Táto kniha je celá postavená na jednom veľkom nedorozumení. NEZNÁŠAM NEDOROZUMENIA. A keď si ľudia domýšľajú veci. Hádajte čo.. Presne to sa stalo.

Lydia a Brogan sa do seba už ako sedemnásťroční zaľúbili, a hoci to máme len v jednej kapitole, ich vzťah bol úžasne vykreslený. Bol nevinný, pomaly prerastajúci do niečoho väčšieho a lepšieho, kým sa jedným veľkým nedorozumením všetko nepokazilo a Brogan nezačal Lydiu nenávidieť.

Už si nie som istá koľko rokov od tohto incidentu prešlo (tuším osem), no o niekoľko rokov neskôr vidíme Lydiu ako sa ešte stále zmieta vo výčitkách a vo vine. Na druhej strane, Brogan má cieľ a pomaly si ide za ním, chce zničiť Lydiu za to čo mu urobila.

Musíte si myslieť, že mu zabila mačku alebo čo, ale nie. Svojou nerozvážnosťou Broganovi a jeho rodine spôsobila veľké problémy, a z týchto problémov sa museli nasledujúce roky ťažko vysekávať.

Keď sa teda opäť stretli, bolo jasné, že i napriek dlhému odlúčeniu k sebe stále navzájom prechovávajú city. Tie čisté city, ktoré sa nemôžu len tak stratiť. Preto som sa nejako nedokázala dostať cez to, že to Brogan trochu preháňal.

Nemôžem si pomôcť, ale keď donúti dievča aby mu robilo slúžku v jeho dome… nie ďakujem. Lydia samozrejme mala dôvod, prečo súhlasila, no Brogan akoby nemal hranice, až pokým ich mal až príliš.

“It’s always been you, and no one else.”

Myslím tým to, že som si v knihe nevšimla moment, ktorý by jasne ukázal, že Brogan zmenil svoje myslenie. Nie, lusknutím prsta zrazu Lydiu opäť miloval a chcel aby bola najšťastnejšia žena na svete.

Brogan pochádzal z Írska a autorka nám to dávala pocítiť. V angličtine bolo každé jeho “you” zmenené na “ya”.. NEZVLÁDALA SOM TO. Som hrozný grammar nazi a vidieť toľko chýb, i keď je to len zdôraznenie prízvuku, mi nerobilo dobre.

Každopádne ale musím povedať, že i napriek početným negatívam sa mi Ramsay veľmi páčil, bola to skvelá kniha. Možno sem Mia zakomponovala až priveľa dramatických situácií, ale v konečnom dôsledku sa to veľmi dobre čítalo, dokázala som sa vžiť do postáv a zamilovala som si ich.

“I learned that every choice has an outcome and I learned that holding on to bitterness is a poison that eats away at you from the inside.”

Takže knihu vám určite odporúčam, ak ste sa prekopali až sem!

Moje hodnotenie: 7,5/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.