FairyLoot: Twisted Fairytales

FairyLoot sa vo februári zjavil na mojom prahu v predposledný deň prázdnin. Musím povedať, že na tento box som sa veľmi tešila (ako na každý, ktorý som dostala), pretože téma bola o rozprávkach.

Musím povedať, že prítomnosť tohto boxu ma donútila prečítať Rozprávky bratov Grimmovcov… No, aspoň začať, pretože s nimi nie som veľmi stotožnená a o to viac oceňujem rôzne retellingy.

Dopredu som vedela len toľko, že v boxe bude šálka, čo ma AŽ tak nenadchlo, lebo kto nemá doma dosť hrnčekov? Na druhej strane som sa tešila, unikátny, vlastný hrnček. A okrem toho rozprávky. Tento box som musela mať. Takže, poďme to pomaly rozbaliť.

No, už sa niečo črtá, však? Tie ponožky a ďalšia sviečka – sviečok nie je nikdy dosť.

A tu už je to všetko. Mám pocit, že tento mesiac toho bolo akosi menej, ale poviem vám, že ak je to aj naozaj tak, tak stále sú tam ÚŽASNÉ veci.

To zelené je soľ do kúpeľa. Keďže sa v podstate nekúpem, tak táto vec ma až tak nenadchla, na druhej strane mám aspoň šancu dať kúpeľom druhú šancu. Hádam sa neotrávim 😀 FairyLoot hovorí, že to nie je jedovaté, tak hádam hovoria pravdu. Ak by ste chceli nejakú podobnú soľ, tak táto je z obchodu Little Heart.

Sviečka má BOŽSKÚ vôňu, fakt. Krásnu, sviežu. Má to vraj machové tóny, drevnaté a čajové. To ja neviem, môj nos až toto rozlíšiť nedokáže, viem len, že som zamilovaná. Názov sviečky je Hinterland, na ktorom spolu so spoločnosťou Wick and Fable spolupracovala samotná autorka knihy.

Poďme najprv doľava k ponožkám. Musím povedať, že som skôr typ na čierne ponožky každý deň, ale takéto ponožky? Inšpirované knihami? Verte tomu, že si ich obujem aj mimo domu. A okrem toho sú neuveriteľne pohodlné a mäkučké.

A už vidíme knihu. Znova je to vraj exkluzívna edícia, no v čom, to som zatiaľ neskúmala. Kniha je reálne podpísaná autorkou, takže to sa vážne cení. Knihu sa dá v skratke opísať ako mestská grimmovská rozprávka.

Náhľad dnu a ideme ďalej.

        

Hrnček! Ťažko sa fotí, pretože na každom kúsku je iná rozprávka. Počet zatiaľ nepoznáme, ja som rozoznala štyri. Za takýto krásny hrnček môže Aunjuli Art.

A na záver drevená záložka od Ink and Wonder. Záložka nie je veľmi hrubá, no napriek tomu je hneď zjavné, že je pevnejšia, ako bežné záložky.

V prípade, že ste tiež tento mesiac dostali FairyLoot, tak možno sme “reading buddies”! Môj kód je #FairyLoot122635 

Témou ďalšieho mesiaca je Memorable Moments. Výročný fialový box plný obľúbených fandomov a so šálom. Malé množstvo boxov asi bude začiatkom mesiaca k dispozícii a téma na apríl je Whimsical Journeys, kde budú veci s Percym, Hobbitom, jedna z vecí bude taška. A kniha bude podobná nórskej a keltskej mytológii. Ja sa veľmi teším! Tieto boxy budú dostupné 10. marca.

Pepa

4 thoughts on “FairyLoot: Twisted Fairytales

 1. Ten hrnček je super, páči sa mi, že tam spojili viac príbehov, človek ich tam potom môže hľadať 🙂 Ponožky mám tiež radšej čierne, ale takéto by som určite prijala tiež!

  Páči sa mi

  • A navyše mám pocit, že by to mal byť odolný hrnček, z ktorého nezíde farba po dvoch umytiach. Na druhej strane umývačku riskovať nebudem 😀
   S čiernymi ponožkami je to tak, že sa ťažko hľadajú páry a aspoň občas si treba “vyhodiť z kopýtka”, nie? 😀 Aspoň farebnými ponožkami. A čo ty vieš? Konkrétne takéto ponožky môžu byť zaujímavou témou rozhovoru.

   Páči sa mi

 2. Sakra, mám z Fairylootu normálně depresi, protože nevím, jestli si mám počkat na ten březnový (jestli vůbec bude) nebo si naopak objednat Owlcrate, který bude dřív a je tam větší šance ho získat… 😀
  Ale jinak, upřímně ti závidím. Ten únorový mi utekl a jsou v něm nádherné věci. I když ta barva té soli do koupele… moc bych jí nevěřila. 😀

  A ten hrneček je perfektní! Jsem zvědavá, jak se ti bude líbit kniha, protože jsem nad ní už přemýšlela a vypadá skvěle. A ty ponožky jsou awesome! 🙂

  Páči sa mi

  • Nad Owlcrate som uvažovala aj ja, lenže rozhodovalo viacero faktorov: je drahší a kniha nemusí vždy sadnúť, lebo žáner nie je istý.
   V tomto FairyLoot nesklame. Vieš, že to bude YA fantasy. A poviem ti úprimne, skúsiť vyhrať tento výročný, ktorý bude mať aj fialovú krabicu a všetky tie správne fandomy… ja by som to skúsila, určite ich pár bude, ale asi pôjdu rýchlo, bude to boj. Neviem, ako rýchlo sa vypredá Owlcrate, ak sa vypredávajú až za týždeň alebo pár dní, tak možno by si mohla počkať. Alebo si porovnať, či ti tento mesiac stojí za to viac OC alebo FL.

   Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.