To the Edge

Príbeh plný napätia a.. bodyguarda.

Názov: To the Edge

Autor: Cindy Gerard

Rok vydania v originálnom jazyku: 2005

Žáner: romantické, dramatické, thriller

Séria: The Bodyguards

Diel: 1.

“I love you because of all you are and because of all you’re not. And because, no
matter what, you are all the man I’ll ever need.”

Jillian Kincaid je dcéra bohatého podnikateľa, ktorá je odhodlaná zariadiť si život sama a bez otcových peňazí, či jeho kontroly. Nie je to však také jednoduché. Jej otec sa pohybuje v nebezpečných kruhoch a tentokrát je v ohrození práve jej život. To však otec nemieni nechať len tak a najíma bývalého vojaka ako osobného bodyguarda, ktorý má Jillian strážiť ako oko v hlave. Jillian mu to však rozhodne neplánuje uľahčiť.

Pri veľa knihách, ktoré čítam zisťujem, že… vlastne ani neviem prečo som ich čítala. Poznáte také tie knihy, ktoré čítate a aj sa vám páčia, ale absolútne nič vám neprinesú? Toto je jedna z nich. Potrebovala som len čítať niečo, čo mi pomôže zabudnúť na iné, emocionálne náročné rozčítané knižky. Bola to v mojom poňatí taká pravá “oddychovka”, zvládnutá za jeden večer.

Vôbec nechcem zhadzovať žiadnu knihu, to nie. S touto si autorka musela dať kopu práce, písala dopodrobna o operáciách v Afganistane a o živote vojakov, čo nie je ľahké. Navyše sa mi táto kniha v konečnom dôsledku páčila, no ako vravím, len čo sa kategórie “rýchla oddychovka” týka.

Hlavná postava Jillian vôbec nebola nadšená tým, že jej jej otec vnútil osobného strážcu. Bola nezávislá sebavedomá mladá žena, ktorá sa len tak nenechala zastrašiť. Jej kariéra sa rozbiehala a ona nepotrebovala mať na krku chlapa, ktorý by ju prenasledoval celý deň a spával v jej byte cez noc.

Bola veľmi samostatná, nepochybovala o tom, že na všetko má sama, a že sa o seba dokáže postarať. Preto i mala problém vyrovnať sa s ochranou. No postupom času si uvedomila, že ženská sila sa predsa len nevyrovná tej mužskej a navyše.. medzi ňou a jej novým spolubývajúcim už od začiatku preskakovali iskry.

Okej, povedzme si to narovinu – ktoré dievča by sa neroztopilo pri pomyslení, že má niekoho, kto ju bude chrániť vlastným životom? Ešte stále tu musia byť nejaké večné romantičky, i popri tom rozmáhajúcom sa feminizme, však?

Samotný bodyguard veru nesklamal, svoju prácu si vykonával veľmi poctivo, a keď sa do nej zamiešali i emócie, keď zistil, že Jillian potrebuje chrániť pretože ju ľúbi a nemôže dopustiť aby sa jej niečo stalo, len vtedy sa začala sranda.

Príbeh bol plný zápletiek a dej bol možno nie najoriginálnejší, no predsa len som sa mohla zahrať na detektívku, čo bolo úžasné. Autorka ma teda poriadne podusila kým som zistila čo sa deje a prečo.

Knižka mala rýchly spád a bola plná napätia, akčných situácií, skrátka všetkého čo som potrebovala. Na tú chvíľku svoj účel splnila excelentne a teším sa na dvojku, trojku, štvorku… no hej, pokračovaní je veľa. Výhra ale je, že sú vždy o niekom inom.

“Marry me, princess. I’ll give you my kingdom—small potatoes that it is.”

Knihu hodnotím na 7/10.

Evi

One thought on “To the Edge

  1. Hmmm… to je fakt séria? Neviem si celkom predstaviť, ako písať ďalšie knihy s témou “The Bodyguards”, aby to nebolo stále to isté. 😛 Možno sa dozviem v ďalších článkoch. 😉

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.