The Air He Breathes

“Sometimes the hardest part of existing without your loved ones was remembering how to breathe.”

Názov: The Air He Breathes

Autor: Brittainy C. Cherry

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, súčasné, pre dospelých, dramatické

Séria: Elements

Diel: 1.

“No soulmate leaves the world alone; they always take a piece of their other half along with them.”

Elizabeth so svojou dcérkou Emmou sa po roku vracajú do mestečka, z ktorého ich vyhnala smrť jej manžela. Ich nový sused je mladý Tristan, ktorý si tiež prešiel stratou dôležitých ľudí v jeho živote a už len prežíva.

“Sometimes tomorrow never comes and you’re only left with the memories of yesterdays.”

The Air He Breathes bola úžasná romantická kniha, aspoň spočiatku. Bol tu povinný “bad boy (man)”, za ktorého tvrdou fasádou sa skrýval smútok a bola tu i neodbytná hlavná hrdinka, ktorá sa pokúšala vidieť mu cez tú masku do duše. Predsa len sa mi ale ich pocity, či veci čo robili zdali prehnané.

Možno len nerozumiem strate milovaného človeka.. aspoň nie dostatočne aby som sa do postáv dokázala vžiť. Posúďte sami, ak by ste si náhodou chceli knihu prečítať.

“As long as air moves in and out of my lungs … as long as I breathe, I will fight for you. I will fight for us.”

Na začiatku sa k sebe Elizabeth a Tristan… alebo teda len Tristan, správali zle. Elizabeth sa s ním snažila spriateliť, no jediná vec, ktorá ako tak dokázala roztopiť jeho zmrznuté srdce bola Emma, Elizabethina dcérka. Tristan si v živote prešiel svojou vlastnou obrovskou stratou, čo z neho urobilo “príšeru”. Elizabeth po svojej strate mala Emmu, no Tristan nemal nikoho.

“Because that’s how death changed me, it made me a monster.”

Sledovať ako sa pomaly znovu napĺňajú láskou bolo krásne, každý deň som sa tešila na ďalšiu časť ich príbehu. O chvíľu som si ale uvedomila, že sa síce zbližujú, no ani jeden z nich ešte neuvoľnil svoje srdce tomu druhému. Obaja si pri spoločných chvíľach predstavovali na mieste toho druhého niekoho iného, tých ľudí, ktorí sa im už nemali nikdy vrátiť.

Ich vzťah rýchlo prerástol z čistého do nefunkčného. Ani jeden z nich nebol k tomu druhému celkom úprimný a boli spolu len kvôli chvíľkovému šťastiu, ktoré opäť rýchlo pominulo.

Ako to ale už býva, zrazu si začali uvedomovať, že znovu cítia, že ľúbia a.. potom prišiel ten zvrat v deji a.. osobne si myslím, že síce mohol byť nečakaný, no vôbec nie originálny. Zdal sa mi príliš silený, nejako mi to celé nedávalo zmysel..

“If love was a moment, this would be where it existed.”

V konečnom dôsledku nemôžem povedať, že sa mi kniha nepáčila, bola nádherne napísaná a napriek tým maličkostiam som si ju zamilovala a neľutovala, že som jej venovala svoj čas. Prečítajte si ju, romantičky!

Hodnotím ju na 7/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.