November 9

Na lásku sa čakať oplatí, no keď ju už nájdete, nečakajte.

Názov: November 9

Autor: Colleen Hoover

Rok vydania v originálnom jazyku: 2015

Žáner: romantické, súčasné, dramatické, YA

Séria:

Diel:

“You’ll never be able to find yourself if you’re lost in someone else.”

Keď sa deviateho novembra Ben a Fallon prvýkrát stretávajú, rozhodnú sa stráviť spolu zvyšok dňa, toho posledného v Los Angeles pre Fallon. Neškodné vtipkovanie ich dovedie k dohode, ktorá navždy zmení ich život – po dobu nasledujúcich piatich rokov sa budú stretávať vždy presne deviateho novembra. Medzitým spolu nemôžu udržiavať žiaden kontakt.

Život Fallon sa pre Bena stane dlho hľadanou inšpiráciou pre svoju knihu. Ben jej zas pomôže vyliezť zo svojej ulity a stať sa sebavedomou mladou ženou. Fallon si však po chvíli prestáva byť istá, že je Ben vo všetkom úprimný.

Fallon je hlavná hrdinka, ktorá je poznačená tragickou udalosťou. Má jazvy – viditeľné aj neviditeľné, ktoré jej bránia v budovaní sebavedomia, bránia jej v plnohodnotnom živote. Čítať a vidieť ako sa počas knihy mení, ako sa stáva silnou ženou, akou by mala každá z nás byť, bolo povzbudzujúce.

Hlavná mužská postava, Ben, je taký akého by každé dievča chcelo. Má dobré srdce schopné bezpodmienečne milovať. Miluje písanie. Chce sa stať spisovateľom a hľadá tú správnu inšpiráciu. Nájde ju vo Fallon.

Knižky tejto autorky vždy vychvaľujem do nebies a ešte stále neviem či to urobím i pri tejto. Kniha bola úžasná, sú to postavy, ktoré nechápem. Ale k tomu sa dostanem. Najprv by som podotkla ten ČASOVÝ ODSTUP V DEJI, NO TAK.

Hlavné postavy sa počas piatich rokov stretávali len jeden deň za rok! Bez toho, že by udržiavali kontakt hocakou formou. To im neskôr spôsobilo pár problémov, ale uvidíte sami. Skrátka bolo strašné čítať ako na seba mysleli, no ďalej žili jeden bez druhého.

Počas týchto dní sa spoznávali, boli to dni, na ktoré sa cez rok najviac tešili a pokúšali sa z nich vyťažiť čo najviac. Naozaj doteraz nechápem prečo sa chceli tak trápiť. Dobre, autorka to vysvetľuje ale.. bleh. I v iných knihách som už pár takýchto zvratov v deji zažila, kedy prejde rovno pár rokov kým sa hrdinovia znova stretnú, no a mne to vôbec nevoní. Nechápem.

“You can’t leave yet. I’m not finished falling in love with you.”

(OBVIOUSLY)

Hrozne vám nechcem prezrádzať dej, takže sa zastavujem, poviem vám len že komplikácií tu bolo naozaj veľa.. Koniec knihy ma dostal. Tiež ma teraz dostáva to, že vám to nemôžem proste povedať, ale …nepoviem.

V November 9 bola tá podstata skutočne v bezpodmienečnej láske, v schopnosti odpustiť a ďalej ľúbiť i keď by to nemalo byť prijateľné. Na konci knihy som si nebola istá, či sa mi páčila. Nedokázala som pochopiť ako sa mohli hlavní hrdinovia zachovať práve takto.

Možno to doteraz nechápem a možno to niekedy pochopím. Until then, komentujte ak ste knihu čítali aby som videla či ste rozhorčení alebo či vás to neprekvapilo alebo či sa vám koniec páčila.

“When you find love, you take it. You grab it with both hands and you do everything in your power not to let it go. You can’t just walk away from it and expect it to linger until you’re ready for it.”

Hodnotím ju predsa len na 9/10.

Evi

2 thoughts on “November 9

    • Určite si niečo prečítaj! Toto asi nie je kniha, s ktorou by si mala začať, na začiatok by som odporučila skôr Život jedna báseň alebo Bez nádeje, to je taký ozajstný CoHo štýl.
      Druhá vec je, že jej knihy nie sú tak úplne oddychovky, väčšina ťa zároveň nadchne aj v tebe vyvolá takú menšiu búrku emócií, pretože ona naozaj vie, ako písať. 🙂

      Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.