All Your Perfects

Ak sa budete sústrediť na svoje chyby, pohltia všetko dobré vo vás.

Názov: All Your Perfects

Autor: Colleen Hoover

Rok vydania v originálnom jazyku: 2018

Žáner: romantické, súčasné, ženské

Séria:

Diel:

“If you only shine light on your flaws, all your perfects will dim.”

Keď osud Quinn a Grahama posadí pred dvere bytu, v ktorom ich jej snúbenec a jeho priateľka podvádzajú, človek by si myslel, že sa už nikdy nebudú chcieť vidieť. Že to bude prinášať príliš veľa spomienok. Je to však udalosť, ktorá len odštartuje lepšiu budúcnosť pre oboch. Vzájomná náklonnosť od prvého večera len rastie a láska týchto dvoch prerastie v manželstvo, ktoré by im každý závidel.

O niekoľko rokov neskôr vidíme zlomené srdcia dvoch ľudí, ktorí sa ľúbia, no ich nedokonalé manželstvo ich od seba odháňa. Autorka sa pozerá na vzťah, ktorý je na rozpadnutie. Ukazuje nám, že i tá najväčšia láska môže byť zatienená veľkým žiaľom, alebo napravená ešte väčším šťastím.

Každá knižka od Colleen Hoover je pre mňa povinná. Táto autorka stále nastavuje latku vyššie a vyššie. Viem, že sa na ňu vždy môžem spoľahnúť, že svojím písaním ma vie vtiahnuť do deja, že úplne pohltí moju pozornosť.

Dej jej kníh je vždy originálny, vždy si pre nás schováva niečo krásne na koniec, niečo vďaka čomu na knižku nikdy nezabudneme a čítať jej knihy je skrátka zážitok. Svojím štýlom písania ma odrovnáva – vedieť niečo napísať tak skutočne, ukázať toľko bolesti či lásky v pár vetách, v pár slovách.. Je to autorka, ktorá vie ako si získať srdcia čitateľov. Už končím s tou chválou.. Teda skoro.

or not whatever GIF by Mariah Carey

Colleen nás prinúti milovať obe hlavné postavy a neskutočne s nimi súcitiť.

Quinn je zlomená, deprimovaná mladá žena, ktorej osud odoprel to, po čom ženy najviac tužia. Je zmietaná vinou, ktorú cíti voči svojmu manželovi. Počas celej knihy som len neveriacky krútila hlavou. Udivovalo ma ako veľmi tá žena trpela, ako veľmi bola deprimovaná. Bála som sa o ňu a dúfala, že Grahamovi to neujde.

Graham to samozrejme videl, no z ich manželstva zostali len trosky, ktoré držali tajomstvá a zlá komunikácia. Títo dvaja ľudia sa na seba už nedokázali ani pozrieť, no paradoxne sa stále veľmi ľúbili. Viem, že takto to veľmi nedáva zmysel, no v knihe autorka krásne vykresľuje ich problémy a ich utrpenie.

“What did I miss while you were sleeping?”

Graham bol skvelý hlavný hrdina. Jediné čo chcel bolo aby Quinn bola šťastná, no tak veľmi sa od neho vzdialila, že už nevedel ako jej pomôcť. Nevedel čo musí urobiť aby sa cítila lepšie, lebo od istého momentu sa stránila vôbec pohľadu na neho. Urobil veľa chýb a nejdem ho ospravedlňovať, no vysporiadal sa s nimi ako muž a to sa ráta.

V tejto knižke Colleen ukazuje niečo, čo som už dlho nevidela – rozvinutý vzťah. Väčšinou sa v knihách ľudia najprv spoznávajú a i tu nám autorka ukazuje ako sa spoznali a ako ich vzťah pokračoval zhruba v každej druhej kapitole. Je to však poprepletané realitou, o sedem rokov neskôr, kedy sa manželstvo týchto dvoch rozpadáva.

Vidíme, že Quinn a Graham sú pre seba tí praví, no vidíme i krutú realitu.

“Until then, I will continue to love you more and more with every struggle we face than I loved you when all was perfect.”

Ako vždy nám Colleen na konci ukáže krásne symboly, niečo čo nás zahreje pri srdci, čo nám naženie slzy do očí a ja to úplne milujem. Keď sa na konci všetko pekne poskladá a nič nezostane nevypovedané.

“No matter how much you love someone—the capacity of that love is meaningless if it outweighs your capacity to forgive.”

Nemôžem vám prezradiť viac z deja, myslím, že bude dobré keď sami zistíte kde ten problém bol. Veľmi túto knižku odporúčam.

Hodnotím ju na 9/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.