Lux (1-5)

Séria o láske, obeti.. a mimozemšťanoch. 

Názov: Obsidian, Onyx, Opal, Origin, Opposition

Autor: Jennifer L. Armentrout

Rok vydania v originálnom jazyku: 2011-2014

Žáner: YA, romantické, fantasy

Séria: Lux

Diel: 1-5

“I could always give you a teaser. You bookish people love teasers, don’t you?”

Keď sa 17-ročná Katy spolu s mamou presťahuje do malého, zabudnutého mestečka, to posledné čo očakáva je zistiť, že jej krásny nový sused nie je človek. Je mimozemšťan.

Aby som pravdu povedala, mimozemšťania ma nikdy veľmi nelákali. No Jennifer L. Armentrout nemá problém vytvoriť originálny príbeh či imaginárny svet, v ktorom do seba všetko krásne zapadá ako do skladačky. Či už je to jej séria, ktorá sa sústredí na grécku mytológiu, alebo na anjelov a démonov, vždy viem, že to bude dokonale premyslené a do hĺbky opísané, aby čitateľ mal čo najlepší zážitok.

V tomto prípade je to svet, v ktorom na našu planétu prišli mimozemšťania. Vyzerajú ako my a správajú sa ako my. Zapadli medzi nás. Jediný rozdiel je v tom, že.. sú svetlo. Ich skutočné formy sú energia sama, pohybujú sa rýchlosťou svetla a dokážu uzdravovať. Volajú sa Luxen. Majú i prirodzených nepriateľov, predátorov, ktorí chcú ich svetlo. Tí sa volajú Arum.

Páčilo sa mi ako sa na seba “nabaľovali” informácie. Každou knihou som zisťovala niečo nové a dej rýchlo a originálne napredoval. Čo sa začalo “neškodnými” bojmi proti Arum sa premieňalo na boj proti väčším nepriateľom a nakoniec na boj proti vlastnému druhu.

“I’ve always found that the most beautiful people, truly beautiful inside and out, are the ones who are quietly unaware of their effect.”

Jennifer úžasne vytvára postavy. Postavy, ktoré sa takmer nikdy nepodobajú iným. Pri tom množstve kníh, ktoré napísala je skvelé vidieť, že každá jedna je svojská a originálna. Vtipné poznámky, ktoré do svojich kníh autorka vždy dáva ani tu nesklamali.

“I don’t think he meant to kiss me,” I said finally.
“What? Did he slip and fall on your mouth? Those things are known to happen.”

Katy bola perfektná hlavná hrdinka, veľmi som sa s ňou stotožňovala keďže to bola KNIŽNÁ BLOGERKA. Knižky u nej boli na prvom mieste, za čo som ju milovala.

Štýl písania, ktorý upúta snáď každého je bonus, ktorý si neviem vynachváliť. Knihy tejto autorky sú pre mňa vždy pútavé. Je to jedna z tých spisovateliek, pri ktorých som si na 99 percent istá, že sa mi bude páčiť každá ich kniha.

Túto sériu som si veľmi užila. Posledné tri diely som zhltla rýchlosťou svetla (see what I did there? 😀 ). Veľmi vám ju odporúčam. A prvý diel akurát vychádza aj po slovensky, tak si ho môžete kúpiť tu.

Hodnotím ju na 8,5/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.