From Here to You

Just another love story.

Názov: From Here to You

Autor: Jamie McGuire

Rok vydania v originálnom jazyku: 2018

Žáner: romantické, súčasné, YA, dramatické

Séria: Crash and Burn

Diel: 1.

Darby v deň svojej svadby zistí, že je tehotná a urobí najväčšie rozhodnutie svojho života. Rozhodne sa, že nedopustí aby bábätko žilo v domácnosti s tyranom a utečie od snúbenca, ktorý ju čaká pri oltári. Sama a bez peňazí sa ocitne na mieste, kde by snáď mohla začať odznova. S ľuďmi, ktorí sa jej pomaly dostávajú pod kožu a s Trexom, pri ktorom jej srdce búcha ako splašené sa začína možno po prvýkrát v jej živote cítiť bezpečne. Trex má však veľa tajomstiev a Darbyin bývalý snúbenec sa v jeho pátraní po nej nemieni vzdať.

Jamie McGuire. *vzdych* Môj dlhodobý štandard, autorka, ktorá ma dokázala vtiahnuť do deja a každou vetou si ma ešte viac namotávať. Autorka, ktorej knižky som čítala keď som bola ešte malá, možno dvanásťročná… počkať. Tam asi bude pes zakopaný. Bola som malá. Moja latka už je oveľa, OVEĽA vyššie.

Bolo to veľmi nevítané prekvapenie. Otvoriť si jej novú knižku po toľkých rokoch a.. postupne si uvedomovať, že mi jej štýl písania už vôbec nesedí, že nič v knihe mi nepríde originálne, že ja som sa zmenila a ona nie.

original confused travolta GIF

Asi nebudem zachádzať do detailov, to by sme tu boli celý deň. Každopádne, v minulosti sme s Pepou jej asi najznámejšiu knihu Krásnu katastrofu hodnotili VEĽMI pozitívne. Bolo to v období keď sme ešte len začínali s čítaním kníh, ktoré nie sú staré, a ktoré nepochádzajú s knižnice. Žiadnu knižku podobného typu som dovtedy nečítala, a preto sa mi hneď zapáčil hlavný bad boy, i hlavná hrdinka. Bolo to skrátka niečo nové.

Čo je presný opak tejto knihy. Dej bol podľa mňa maximálne neoriginálny. Tehotné dievča, ktoré uteká pred svojím agresívnym snúbencom..- to všetko už poznám. A tiež poznám milión kníh, ktoré sa zaoberajú touto problematikou a opísali, spracovali a celkovo napísali ju lepšie. Originálnejšie. Zoberte si Colleen Hoover napríklad – jej knižka It Ends with Us ma dokázala zasiahnuť i vďaka jej jedinečnosti. Či už dejovej jedinečnosti alebo tým úžasným štýlom písania, ktorý má.

Na jednej strane je samozrejme skvelé, že Jamie píše. Krásna katastrofa bola úžasná kniha. Myslím si však, že i napriek ..”dospeláckym” scénam, ktorých je neúrekom, sa autorka zastavila v jednom bode a nehýbe sa ďalej. Myslím, že veková kategória, ktorej “stačí” takýto typ knihy sa pohybuje okolo pätnástky.

excuse me wtf GIF by Kehlani

Krásna katastrofa vyšla v roku 2011. Je rok 2018 a autorka už síce prešla na inú sériu, no POSTAVY SÚ STÁLE TIE ISTÉ. Čo tam robili bratia Maddoxovci? No tak, myslela som, že tá kapitola je už uzavretá. Po tejto knihe ma znova zaujímala Krásna katastrofa. Chcela som sa pozrieť či som si dobre pamätala, že bola úžasná, a že som sa od nej nevedela odtrhnúť.

Zistila som, že skutočne záleží na veku, v ktorom niečo čítate. Sú knihy, ku ktorým sa viete vrátiť v hocakom bode vášho života. Sú však aj knihy, ktoré ste prečítali ako vyslovené decko a nechápete ako to niekedy mohol byť váš štandard, podľa ktorého ste súdili knihy.

Je mi to ľúto, ale takto to cítim. Povedzte mi váš názor na túto autorku, budem rada ak ma niekto spochybní. 😀

Vždy, keď kritizujem knihu, mám pocit akoby som urážala milión päťsto ľudí. Odpustite mi to, nie je nič zlé keď sa vám jej knihy páčia, je to každého subjektívny názor. Ja mám len tú výhodu, že si na tomto blogu môžem “pustiť hubu na špacír”, ako by naši fellow susedia povedali.

Vďaka za pozornosť. Knižku hodnotím na 3/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.