Easy

Ich láska nie je jednoduchá

Názov: Easy

Autor: Tammara Webber

Rok vydania v originálnom jazyku: 2012

Žáner: romantické, YA, dramatické, súčasné

Séria: Contours of the Heart

Diel: prvý

“Love is not the absence of logic
but logic examined and recalculated
heated and curved to fit
inside the contours of the heart.”

Keď Jacqueline jednu noc zachráni záhadný chlapec, nedokáže ho pustiť z hlavy. Ani on ju. Ďalej sa náhodne stretávajú, až kým to neprerastie v niečo viac. Navzájom sa priťahujú, no problémov, ktoré im stoja v ceste ku šťastiu je veľa. Možno až príliš veľa.

Viete aké ťažké pre mňa bolo napísať tú anotáciu aby kniha nevyznela zle? No poďme na to. 😀

Hlavná hrdinka mi pripadala neskutočne hlúpa. V jeden večer ju nejaký chalan napadne a ona to nikde neohlási. Jej dôvod? Myslí si, že keď ho Lucas (jej tajomný záchranca) od nej odtrhol (a rozbil mu nos), a) nemusí sa už ničoho báť; b) neurobí to už žiadnemu ďalšiemu dievčaťu. To, že sa jej neskôr vyhráža a pokúsi sa o to znova je už len vedľajšie, však?

 stupid brain idiot dumb the wiz GIF

Mne to teda neprišlo veľmi múdre a stále som sa nad tým v priebehu knihy pozastavovala a krútila hlavou.

Lucas bol typický bad boy so srdcom zo zlata – teda aspoň na prvý pohľad. To srdce zo zlata mal, no mal aj viac.. a to stalkerského ducha. Už hneď na začiatku knihy sa nám priznal, že Jacqueline si všímal už oveľa skôr ako v tú noc. Čo na prvý pohľad neznie zle, no keď sa nad tým zamyslím tak, ako to bolo opísané v knihe – sledoval ju na hodinách, v škole a v podstate všade.

Dej knihy vôbec nebol originálny. Takmer vždy som predvídala čo sa stane (teda až na nezmyselné a blbé rozhodnutia hlavnej hrdinky, tie boli úplne mimo mňa), čo na knihách neznášam. Keď je kniha predvídateľná, automaticky u mňa klesá aspoň o jednu hviezdičku.

dav

Viem, že teraz, keď už bolo opísané a napísané viacmenej všetko, je veľmi ťažké napísať niečo originálne, ale musíte ma pochopiť, keď ide o takúto súčasnú romantickú knižku, očakávam trochu viac ako to, čo som už čítala v milión iných. A veľa veľa autorkám sa darí prekvapovať i dnes.

Dej bol takisto veľmi málo rozvinutý. Postavy síce mali minulosť, no okrem vzťahu Jacqueline a Lucasa v podstate nič nebolo dostatočne dôležité aby sa tým autorka zaoberala viac ako pár vetami. A keď už je kniha založená vyslovene na vzťahu tých dvoch a na kamarátke, ktorá sa dokáže rozprávať len o nich dvoch, začnete sa pýtať sami seba – má tá výška len jednu hodinu? A to tú, kde je ten pekný chlapec?

Kniha pre mňa splnila svoj účel – bola to oddychovka, pri ktorej som neutrpela žiadnu emocionálnu ujmu, za čo som vďačná, no zároveň som utrpela malý čitateľský šok, z ktorého sa budem chvíľu spamätávať. Nebola to skrátka kniha, ktorá by spĺňala moje štandardy.

Vďaka za pozornosť, knižke dávam 3/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.