Dane’s Storm

Môže pád zachrániť ich lásku?

Názov: Dane’s Storm

Autor: Mia Sheridan

Rok vydania v originálnom jazyku: 2018

Žáner: romantické, YA, súčasné, dramatické

Séria:

Diel:

“The magnetism I felt toward Audra seemed rooted to my bones. Threaded to the fabric of who I was. I responded to her on some primal level, and I had from the first moment I’d laid eyes on her.”

Audre sa podarilo to, čo málokomu – žije si svoj sen. Otvorila si svoj vlastný obchodík s kvetmi a konečne, po toľkom úsilí sa jej začína dariť. No svet sa jej rúca pred očami, keď zistí, že jej bývalý manžel Dane jej zobral pozemok a ona sa má z neho vysťahovať.
Daneovi by nikdy nenapadlo, že ešte niekedy uvidí svoju Audru, ženu, ktorá mu zlomila srdce a nikdy mu ho nevrátila. Keď zistí dôvod, pre ktorý prišla, je odhodlaný všetko napraviť – nie on vydal ten príkaz, bola to jeho stará mama, ktorá Audru nenávidela.
Keď sa však Daneovo lietadlo začne rútiť k zemi, to, že nevedia ako sa k sebe po toľkých rokoch správať sa stáva ich najmenším problémom. Začína sa boj o prežitie.

Mia Sheridan a v podstate všetky súčasné autorky románov zakladajú vzťahy hlavných dvoch postáv v svojich knihách na pravej, čistej a jedinečnej láske. Niektoré z nich ju opisujú ako samozrejmosť – postavy sa stretnú a BUM, iskričky lietajú, sme zamilovaní, poďme sa zobrať. Ale všetky z nás vieme (hocako naivné sme), že knižky nám v podstate prinášajú estetický zážitok, ktorý sa v realite hľadá len ťažko. Prinášajú nám emócie či lásku, ktorá je menej problematická a hlavne nami inak “prežívaná”.

Táto autorka patrí medzi moje najobľúbenejšie už len pre jej štýl, ktorý mi neskutočne sadol. Do svojich príbehov prináša tú správnu dávku opisov pre vykreslenie situácie a presne tie emócie, ktoré potrebujem. Presne tie reakcie, ktoré môj zážitok umocňujú, a ktoré ani neviem, že v knihe hľadám.

Vedela som, že veľkým zvratom alebo zápletkou v knihe bude pád ich lietadla. Nevedela som však, že to bude tvoriť naozaj hlavnú dejovú líniu a že v podstate celý čas budú odstrihnutí od okolitého sveta. Mohlo mi to podľa anotácie dojsť.. Nie je to myslím až taký spoiler. Dúfam.

scared pittsburgh penguins GIF by NHL

Autorka do svojich kníh síce vždy vie zakomponovať nejakú tú akčnú scénu, niečo čo oživí pre niekoho obyčajný romantický príbeh (ja osobne jej knižky hltám aj s obalom) (aj keď ich mám na čítačke), no tento príbeh bol extrém. Hlavné postavy skutočne museli bojovať o svoj život. A Mia Sheridan to skvelo opísala.

Musela zobrať do úvahy všetky podmienky, v akých sa ocitli, zistiť ich efekt na ľudské telo, zistiť ako dlho môže jej postavy držať v takomto prostredí bez toho, že by kniha prestala dávať zmysel. No ako vravím, toto sa jej úžasne podarilo, kniha mi prišla veľmi reálna a hlavne napínavá, nemohla som sa od nej odtrhnúť.

Keď už som spomínala tú správnu dávku citov, nedá mi nespomenúť, aspoň okrajovo, vzťah Danea a Audry. Boli to dvaja ľudia, ktorí sa vzali veľmi mladí a po tragédii, ktorá ich oboch hlboko poznačila si k sebe nedokázali nájsť cestu. Odlúčili sa na niekoľko dlhých a smutných rokov. Keď ich osud znovu spojil, iskričky stále lietali, staré city sa prebudili a spomienky sa vynorili.

Medzi kapitolami boli tiež menšie náhľady do minulosti – na stretnutie dvoch hlavných hrdinov, na lásku, ktorá ich spájala i problémy, ktoré ich oddeľovali.

Aby som recenziu nejako zhrnula – Mia Sheridan krásne píše a všetky “romantičky” si to utekajte prečítať.

Ďakujem.

comedy central season 6 episode 2 GIF by Workaholics

Knižku hodnotím na 9/10.

Evi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.