5 kníh, ktoré som naposledy pridala na TBR

TBR – (ang.) to be read – zoznam kníh, ktoré jedinec chce prečítať. 

Niežeby som si myslela, že neviete, čo ten výraz znamená, ale veľmi sa mi to páčilo ako úvod. Na mojom TBR je momentálne 227 kníh a aby som vám neklamala, zdá sa mi to málo. Keď knihami prechádzam, niekedy sa naozaj neviem rozhodnúť, ktorú by som najbližšie chcela čítať – lebo mám pocit, že ani jedna nie je tá správna.

Na druhej strane nie som chronický pridávač, ktorý by tie knihy nečítal, to nie. Postupne ich všetky prečítam (alebo vymažem), čo však neznamená, že nepridám nové.

1. A Thousand Perfect Notes

Kniha bola na zoznam pridaná 15.1.2019 a žiadna “mladšia” sa tam nenachádza. Tejto knihe som v pridávaní odolávala dlho, pretože to nie je celkom ten štýl, ktorý by som chcela čítať. Na druhej strane bola napísaná mojou obľúbenou blogerkou Paperfury, navyše Cait, autorka, sa chystá toho napísať viac, tak asi by bolo fajn začať prvou vydanou knihou.

2. Emergency Contact

Ako pekne nám to nadväzuje! Túto knihu som na TBR pridala kvôli mojej obľúbenej blogerke Paperfury. Ako správny nadšenec ju sledujem na Goodreads, a o tejto knihe sa vyjadrovala celkom pozitívne. Je to mimo niečoho, čo by som pre seba vybrala sama, navyše som predtým o tej knihe nikdy nepočula, takže samé pozitívne dôvody.

3. The Wicked Powers (1), The Last Hours (1)

Je to podvod, hovoriť o dvoch knihách naraz? Možno, ale ako autorka článku a spolumajiteľka blogu hovorím, že je to fajn. Spojila som to, lebo dôvod prečo je to na zozname je rovnaký. Rovnaká je aj autorka, Cassandra Clare. Prednedávnom som dočítala jej najnovšiu sériu, s poslednou knihou s názvom The Queen of Air and Darkness, takže som sa prirodzene zaujímala o to, čo bude v tomto rozsiahlom svete tieňolovcov nasledovať. Okrem toho, že tieto dve série vypadajú celkom zaujímavo, padol mi aj kameň zo srdca, keď som sa dozvedela, že súd rozhodol, že CC nie je obyčajná plagiátorka. Počuli ste o tomto kontroverznom prípade? Dajte vedieť! (TWP je tak v ďalekej budúcnosti, že ešte ani obálku nemá.)

4. This Cruel Design

Len nedávno som napísala recenziu o prvom dieli tejto série, This Mortal Coil, kde som samozrejme spomenula, že bude aj dvojka a že si ju s radosťou prečítam. Preto je pochopiteľné, že sa nachádza aj na mojom zozname najnovších “prírastkov”. Už len aby prišla správna nálada a do knihy sa s chuťou pustím. Tak, ako prvý diel nie je vydaný v našich jazykoch a ani sa v blízkej budúcnosti nechystá, tak je ťažko predpovedať, či vám táto kniha niekedy príde do hľadáčika, keďže v krajoch československých o nej takmer nik nechyroval. Na druhej strane (ak ste sa v tej dlhej vete vyznali), som  tu ja a so mnou sa o nej samozrejme baviť môžete, ak sa ju rozhodnete prečítať.

5. Kruh

Keď som v bode číslo jedna povedala, že mladšia kniha na zozname nie je, tak hoci som teoreticky hovorila pravdu, prakticky… som klamala. Na zoznam sa totiž dostáva práve teraz, ako o tom píšem, ešte jedna kniha s názvom Kruh. Už kedysi som nad ňou uvažovala, ale vo štvrtok sa fyzicky dostala na moju univerzitnú poličku o troch knihách (už 4), len ešte nemala čas sa dostať na TBR. Vlastne o sebe môžete uvažovať ako o pôrodných asistentoch. Alebo nie, radšej nie. Každopádne, to je celkom nový prírastok, na ktorý sa veľmi teším (a potom konečne môžem pozrieť aj ten film!).

Ktoré knihy pribudli na vašu poličku v poslednom čase? Či už tú virtuálnu, kde si len zaznamenáte, čo chcete čítať (alebo to píšete na papier? Držíte v hlave?), alebo na tú fyzickú (či virtuálnu v prípade čítačiek), ak ste si už exempláre zadovážili?

Pepa

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.