5 kníh, ktoré som nikdy nedočítala (#3)

Od posledného nášho článku z tejto série ubehol zhruba rok a pol, tak sa poďme pozrieť na 5 ďalších kníh, na ktoré sa budem ja osobne už len smutne pozerať.

Môžeme pri treťom článku hovoriť o sérii článkov? O klasickej téme u nás na blogu? Asi nie, ale pri tom, ako sa nám dvom tieto “DNF” (did not finish) knihy hromadia, čoskoro nebudete asi čítať o ničom inom.

Mimochodom, z môjho prvého článku na túto tému som naozaj ani jednou knihou už nepohla. A neľutujem to.

1. Never Say Die

Hovorila som, že od posledného článku ubehol asi rok a pol. Lenže od môj článok sa zjavil niekedy v auguste 2017, takže je to o niečo dlhšie. Tento dátum si zapamätajte, bude kľúčový pri tejto knihe a možno aj pár ďalších.

Prečo je kľúčový? Túto knihu som rozčítala už v marci 2017, presne prvého… a odvtedy som ňou nepohla ani kúsok. Asi dvakrát sa zjavila na mojich #bookstagram fotkách, ale pravdepodobne ju už čoskoro posuniem do lepších rúk. Vďačnejších rúk. Zaujímavé ale je, že si doteraz pamätám, o čom tých pár strán, čo som prečítala bolo.

2. Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko

Poviem vám, kde pri tejto knihe nastal problém. Problém nastal, keď nám zastupujúca dejepisárka pustila filmové spracovanie tejto knihy a nedopozerali sme to, tak som sa rozhodla, že by som to mala prečítať. Lenže špecifický hlas hlavného hrdinu ma nepustil cez viac, ako pár strán. 24.9.2016 som mala prečítaných 7% tejto knihy – zhruba 20 strán. Ako vidíte, ešte v roku 2017 som videla nádejne, že túto knihu dokončím. Dnes, 4.3.2019 túto knihu oficiálne vymazávam z mojich rozčítaných. Ale ten film možno raz dopozerám. Zhruba o rok a pol vám dám vedieť 😀

3. Hlava 22

Problém s klasikami je ten, že ľudia očakávajú, že ich máte prečítané alebo že viete, čo sa tam odohráva. Niekedy nemáte na výber a viete, čo sa tam odohráva. Narážky v pop kultúre a niekedy aj v konverzáciách s “bežnými” ľuďmi a vy si poviete – tak dám tej knihe šancu, nie? Prosím vás, nie. 11.9.2017 som sa zasekla na 10% – asi 40. strane a odvtedy sa mi dýcha ľahšie, lebo viem, že už tou knihou nikdy nepohnem. A ani film si nepozriem. Niektoré klasiky by stačilo zhrnúť do jedného odseku a nechať tak a či sa vám to páči alebo nie, toto je pre mňa jedna z nich. Nápad dobrý, no po prvých 40 stranách máte pocit, že patríte medzi tých, čo sa v knihe “pomiatli”.

4. The Boy on the Bridge

Toto je jedna z kníh, ktoré som rozčítala len nedávno. Konkrétne čítanie tejto knihy som vykonávala 13.-14.2.2018. Úspešne som prešla 15% a odvtedy som sa k nej nevrátila.

A nebola by som ju ani rozčítala, lebo to nie je môj žáner, no M.R. Carey to napísal ako pokračovanie k Všemi dary obdarovaná, čo bolo naozaj skvelé čítanie, ktoré okrajovo spomínam v článku o čítaniu k vode.  Každopádne tá kniha ma dostala, tak som si povedala, že chcem vedieť, ako sa tento unikátny svet vyvíja… Nuž, do dnešného dňa nemám potuchy.

5. Furyborn

Ak je na tomto zozname jedna kniha, pri ktorej nedočítanie fakt ľutujem a je najpravdepodobnejšie, že sa k tomu vrátim, je to práve Furyborn. Táto kniha bola ako extra bonus v jednom z mojich knižných boxov, v jednom z prvých, ktoré som dostala. V tom čase to bolo ARC (advanced reading copy) bez obálky, len pre nás, odberateľov FairyLoot, pretože tá spoločnosť je super. Mňa však táto kniha vôbec neuchvátila a z 500 strán som prečítala zhruba 130. Čo je, pravdu povediac, na dnešný zoznam neuveriteľne veľa.

No, ak sa mi nepodarí do tejto knihy dostať, tak ju tiež pošlem do vďačnejších rúk. Viem, že mnohým ľuďom sa veľmi páčila, tak hádam aj moja kópia si nájde svojho šťastného majiteľa. A možno to budem ja.

Od jedného z našich posledných článkov ubehlo veľa času. Ktoré knihy ste vy medzičasom “odhodili” na kôpku tých, ku ktorým sa “niekedy vrátite”? A vrátili ste sa niekedy ku knihe napriek tomu množstvu času, čo medzitým ušlo?

Pepa

2 thoughts on “5 kníh, ktoré som nikdy nedočítala (#3)

    • Držím palce s tým, čomu chceš dať šancu. A tie, ktoré chceš nechať tak, tak tie by som už neriešila, nech zostanú tam, kde sú, rovnako ako tie, na mojom zozname, ktoré si nečítala, nestoja za to. Aspoň teda pre mňa nie.

      Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.